Sıradaki içerik:

Uzay turizmi neden harekete geçmedi?

Amazon, ev için otonom uçan güvenlik kamerasını piyasaya sürdü

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Amazon , ev sakini uzakta olduğunda rahatsızlıkları kaydetmek için evin etrafında uçabilen otonom bir drone tarzı kamera olan Ring Always Home Cam'i piyasaya sürdü .

Amazon , ev sakini uzakta olduğunda rahatsızlıkları kaydetmek için evin etrafında uçabilen otonom bir drone tarzı kamera olan Ring Always Home Cam’i piyasaya sürdü .

Evdeki bir dizi sensöre bağlanan uçan güvenlik kamerası, sensörlerden biri potansiyel bir hırsızlık tarafından tetiklenirse kullanıcının evindeki önceden belirlenmiş alanlara otomatik olarak uçacak şekilde tasarlanmıştır.

Sensörler tetiklendiğinde, sahibi, görüntüleri canlı olarak izlemelerine izin veren bir akıllı telefon uyarısı alacak.

Cihazın üst kısmındaki düz, fan benzeri bir elemanın uçmasına izin veren merkezi bir çubuğun alt kısmına bir kamera yerleştirilmiştir.

Kullanılmadığında, drone benzeri cihaz, merkezi bir açıklığı olan kübik bir yuvaya sığacak şekilde tasarlanmıştır. Etkinleştirildikten sonra, yuvadan yükselir ve önceden ayarlanmış yolunda uçar.

Amazon’un Ring Always Home Cam, evin içinde bağımsız olarak uçabilir

Bu, güvenlik kamerası sahiplerini tekil, mobil bir kamerada çeşitli bakış açıları sunarak ev içinde birden fazla cihaz kurma ihtiyacından kurtarır.

Ring Always Home Cam manuel olarak kontrol edilemez ve sadece kullanıcının programladığı yerde uçacaktır.

Drone, alarm tetikleyicilerine yanıt olarak evdeki görüntüleri kaydeder
Ring, “Müşterilerden sık sık duyduğum bir şey, ‘Ring’den birkaç İç Mekan Kameram var, ancak bazen evi terk ederdim ve bir pencereyi açık bırakıp orada bir kameram olmasını dilediğimi hatırlayamazdım’,” dedi Ring kurucu Jamie Siminoff.
“Müşterileri daha fazla kamera satın almaya ve onları evin içinde daha fazla konuma yerleştirmeye teşvik etmek yerine, bu sorunu tek bir çözümle nasıl çözebiliriz?”
Siminoff, “Kullanıcılara evde istedikleri her bakış açısının esnekliğini verirken, aynı zamanda gizlilik ve güvenlik temel ilkelerimizi sunabilecek bir kamera yaratmak istedik” diye ekledi Siminoff.

Ring Always Home Cam, kullanılmadığında yuvaya oturur

Gizlilik ilkesi “akılda” olacak şekilde tasarlanan Ring Always Home Cam yalnızca tetiklendiğinde ve hareket halindeyken kayıt yapar.

Bu, kameranın cihazın çubuk benzeri tabanının altına yerleştirilmesiyle sağlanır, böylece yuvanın içindeyken fiziksel olarak engellenir.

Ayrıca hareket halindeyken alçak, uğultulu bir ses çıkarır, böylece kullanıcılar ne zaman kayıt yaptığını bilir. Siminoff, “Bu, duyabileceğiniz bir gizliliktir” dedi.

Herhangi bir kazayı önlemek için cihaz, engellerden kaçınma teknolojisine sahiptir ve pervanelerinin etrafında bir kasaya sahiptir.

Kullanıcılar canlı görüntüleri akıllı telefonlarından uzaktan izleyebilir
Ring Always Home Cam şu anda geliştirme aşamasındadır ve henüz satış için yetkilendirilmemiştir. 
Ancak, satışa sunulduğunda 250 $ (192 £) tutacak şekilde ayarlanmıştır.
Bu, Amazon’un dronları ilk kez kullanması değil. 
E-ticaret şirketi daha önce 
2,2 kilograma kadar olan paketleri müşterilere 30 dakikadan daha kısa sürede ulaştırmak için tasarlanmış 
tamamen elektrikli ve otonom 
Prime Air drone’unu piyasaya 
sürdü.
Ancak daha yakın zamanlarda, 
salgının başlangıcına doğru 
koronavirüs pandemisiyle 
savaşmak için dronlar kullanıldı 

Havadan ateşi olan insanları tespit etmek için termal görüntüleme kullanan cihazların da raporları vardı.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli