Sıradaki içerik:

Amazon, ev için otonom uçan güvenlik kamerasını piyasaya sürdü

Apple 10 Kasım etkinliği: Apple Silicon Mac’ler bekleniyor

Apple, 10 Kasım'da saat 10: 00'da özel bir etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor ve burada Apple Silicon işlemcilerle çalışan ilk Mac'leri ve

Apple, 10 Kasım’da saat 10: 00’da özel bir etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor ve burada Apple Silicon işlemcilerle çalışan ilk Mac’leri ve

diğer olası ürünlerle birlikte göstermesi muhtemel. Şirketin eylül ve ekim aylarındaki gösterilerinden sonra, aylarca düzenlenen üçüncü sanal Apple etkinliğini işaretleyecek .

Apple , Haziran 2020’deki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC)  , Mac’lerini Intel işlemcilerle donatmayı bırakacağını, yerine kendi özel ARM tabanlı yongalarıyla değiştireceğini duyurdu . Apple, Apple Silikon olarak adlandırılan bu yeni işlemcilerin önceki Intel eşdeğerlerinden çok daha güçlü olduğunu, ancak çok daha az güç kullandığını iddia ediyor.

Bu açıklamadan bu yana, hangi Mac’lerin Apple Silicon’ı ilk kullanan olacağı konusunda spekülasyonlar yaygındır. İki güçlü aday, 16 inç MacBook Pro ve 13 inç kardeşidir. 16 inç MacBook Pro, 13 Kasım 2019’da, Apple’ın yaklaşan etkinliğinden neredeyse tam bir yıl önce ortaya çıktı ve bir güncelleme yapılması bekleniyor.

Bunun yanı sıra, Apple’ın 12 inçlik bir Apple Silicon Mac üzerinde çalıştığı da konuşuluyor, bu  12 inçlik bir MacBook ya da  daha büyük bir ekrana ve daha ince çerçevelere sahip yeniden canlandırılmış bir 11 inç MacBook Air olabilir . China Times’a göre, Apple ayrıca 2021’in ilk bölümünde bir Apple Silicon iMac’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor.  Tüm bu cihazların 10 Kasım etkinliğinde sergilenmesi mümkün olsa da, daha küçük bir seçim daha olası.

Apple CEO’su Tim Cook, WWDC’de Intel’den ayrıldığını açıkladığında, ilk Apple Silikon Mac’lerin 2020’nin sonundan önce geleceğini söyledi. Etkinliğin Kasım ayı başında planlandığı göz önüne alındığında, şirket sık sık ürün piyasaya sürdüğü için bu hala mümkün görünüyor. duyurduktan bir veya iki hafta sonra. İPhone 12 Pro , örneğin, Apple’ın Ekim iPhone etkinliğinde ortaya çıktı 10 gün sonra 23 Ekim tarihinde başlattı.

10 Kasım’da başka ne görebiliriz? Çeşitli analistlere ve bilgi sızdırma uzmanlarına göre Apple, AirPods Studio olarak bilinen bir dizi yüksek kaliteli kulaklık üzerinde çok çalışıyor . Bunlar, aktif gürültü giderme ve birkaç modüler, değiştirilebilir parça sunacak ve 349 $ ‘dan fiyatlandırılacak.

Ayrıca AirTag olarak bilinen Döşeme benzeri izleme cihazlarının da kanıtı vardır . Bunlar, değerli eşyalarınıza manyetik olarak bağlanabilir ve Apple cihazınızdaki bir uygulamada izlenebilir. Varlıklarına dair ipuçları , Ekim 2019’da adı açığa çıkaran iOS 13 kodunun sızdırılmasıyla bir yıldan fazla bir süredir ortalıkta dolaşıyor .

Apple, iPhone’lar, iPad’ler, Apple Watch ve daha pek çok cihazda Apple tarafından tasarlanmış bir işlemci kullanarak kendi özel ARM tabanlı yongalarını uzun yıllardır kendi cihazlarında kullanıyor. Bununla birlikte, Mac’ler büyük ölçüde muaf tutuldu ( T2 Güvenlik Yongası hariç) – ancak Apple’ın Intel’in sık sık gecikmelerinden kaynaklanan hayal kırıklığı , Apple Silicon ailesini dizüstü bilgisayarlarını ve masaüstü bilgisayarlarını içerecek şekilde genişletmeye zorladı. Birkaç gün içinde daha fazlasını öğreneceğiz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli