Sıradaki içerik:

iOS 14.3 Beta 2’de Neler yeni?

Apple, iOS 14.3 ve iPadOS 14.3’ün Üçüncü Betalarını Geliştiricilere Yayınladı Peki Neler Geldi?

Apple bugün , ikinci betaları yayınladıktan iki hafta sonra ve iOS ve iPadOS 14.2’nin piyasaya sürülmesinden bir ay sonra, yaklaşan iOS 14.3 ve iPadOS 14.3 güncellemelerinin üçüncü betalarını test amacıyla geliştiricilere sundu,

iOS ve iPadOS 14.3, Apple Geliştirici Merkezi aracılığıyla veya uygun geliştirici profili yüklendikten sonra kablosuz olarak indirilebilir.

İOS 14.3 güncellemesi, ProRAW formatını iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max’e getiriyor . ProRAW, RAW formatında çekim yapmayı tercih eden ancak aynı zamanda gürültü azaltma ve çoklu kare pozlama ayarları gibi Apple görüntü ardışık düzen verilerinden yararlanmak isteyenler için tasarlanmıştır.

ProRAW özelliği, iOS 14.3 beta sürümünü yeni bir ‌‌iPhone 12 Pro‌‌ veya Pro Max’e yüklemiş olanlar için Ayarlar uygulamasının Kamera bölümünde etkinleştirilebilir. Etkinleştirildiğinde, kamera uygulamasının sağ üst tarafında, kapatmak veya açmak için dokunulabilen bir RAW geçiş vardır. ProRAW ile çekilen fotoğraflar 25 MB boyutundadır.

İnsanlar arama yaptığında ağaç diken bir arama motoru olan Ecosia, artık iPhone ve iPad’de varsayılan arama motoru olarak ayarlanabilir .

Bir özellik olmasa da, iOS 14.3 güncellemesi gelecekteki bazı ürün sürümleri için ipuçları veriyor. AirPods Studio’nun tasarımının yanı sıra AirTag’ler ve üçüncü taraf cihazların ‌Find My‌ uygulamasıyla entegre olmasını sağlayan Find My özelliği ile ilgili ayrıntıları ortaya çıkarabilecek bir simge var .

İOS 14.3’teki kod , Apple’ın ‌Find My‌ uygulamasında üçüncü taraf öğe izleyicilerine ve Bluetooth cihazlarına destek eklemek için zemin hazırladığını ve bu cihazların iPhone ve iPad’lerle birlikte izlenmesine olanak tanıdığını gösteriyor. Bu özelliği hangi öğelerin destekleyeceği veya desteğin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belli değil, ancak yakında ek bilgiler duyabiliriz.

İOS 14.3’te, uygulamaları doğrudan Ana Ekran’dan özel simgelerle başlatmak her zamankinden daha kolay , bu, Ana Ekranlarını özelleştirmeyi tercih edenler için harika.

Kısayollar kullanılarak oluşturulmuş özel bir simgeye sahip bir uygulamayı açarken, artık Kısayollar uygulaması üzerinden yönlendirilmez ve bunun yerine çok daha hızlı açılabilir. Hala açılan bir afiş var, ancak bu, eskisinden daha akıcı bir deneyim.

ProRAW Desteği

Belirtildiği gibi üzerinde MacRumors forumlar için iOS 14.3 tanıtır ProRAW formatı iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Maks. Apple, yeni iPhone 12 serisini duyururken ProRAW’ı tanıttı ancak daha sonraki bir tarihte geleceğini söyledi.

ProRAW, RAW formatında çekim yapmayı tercih eden ancak aynı zamanda gürültü azaltma ve çok kare pozlama ayarları gibi Apple görüntü ardışık düzen verilerinden yararlanmak isteyenler için tasarlanmıştır.

ProRAW özelliği, iOS 14.3 beta sürümünü yeni bir ‌iPhone 12 Pro‌ veya Pro Max’e yüklemiş olanlar için Ayarlar uygulamasının Kamera bölümünde etkinleştirilebilir. Etkinleştirildiğinde, kamera uygulamasının sağ üst tarafında, kapatmak veya açmak için dokunulabilen bir RAW geçiş vardır.

Fotoğraflar fotoğrafçılar idareli eğer özelliği kullanmak isteyebilirsiniz ProRAW ile çekilen yaklaşık boyutu 25MB olan iPhone depolama alanı bir konudur.

Üçüncü Taraf Uygulama Önerileri

ProRAW desteğinin yanı sıra, güncelleme ayrıca önerilen üçüncü taraf uygulamaları ekliyor gibi görünüyor, iOS 14.3’te , Apple’ın yazılımı güncelleyenlere üçüncü taraf uygulama seçeneklerini göstereceğini belirten bir kod var.

Bu uygulama önerileri, yalnızca yerel yasaların gerektirdiği bazı ülkelerde sağlanacaktır, bu nedenle ABD’deki kullanıcılar üçüncü taraf uygulama menüsünü göremeyebilir. Hangi ülkelerin uygulama önerilerini göreceği tam olarak belli değil, ancak görenler şu mesajı görecek: “Bölgesel yasal gerekliliklere uygun olarak, indirilecek mevcut uygulamaları görüntülemeye devam edin.”

Sağlık Uygulaması

Sağlık uygulamasının Hamilelik ile ilgili yeni bir bölümü var gibi görünüyor.

Uygulama Klipleri

Apple’ın sürüm notlarına göre, Uygulama Klipleri, Kamera kullanılarak veya Kontrol Merkezi’nden Uygulama Klip Kodları taranarak başlatılabilir.

Varsayılan arama motoru

Ecosia artık Google, Yahoo, Bing ve DuckDuckGo’ya alternatif olarak varsayılan arama motoru olarak ayarlanabilir. Ecosia, arama yapıldığında kullanıcıların ağaç dikme masraflarını karşılamasını sağlar.

Ev Uygulaması

Ev uygulamasında, aksesuarların güncellemeleri olduğunda yeni bildirimler var gibi görünüyor, bu da bazı HomeKit aksesuarlarının gelecekte Ev uygulaması aracılığıyla güncellenebileceğini gösteriyor.

Kardiyo Fitness

İOS 14.3’teki kod, Apple Watch için yeni bir Cardio Fitness özelliğini onaylar. “Apple Watch, genel sağlığınızın güçlü bir göstergesi olan kardiyo kondisyonunuza erişebilir. Egzersiz dışında tahminleri etkinleştirmek için Bilek Algılama özelliğini açın.”

Kardiyo Fitness seviyeleri 20 yaş ve üstü kullanıcılar için mevcuttur ve yaşa göre tahmin edilmektedir. Apple, Kardiyo Fitness Bildirimlerini Apple Watch’tan ‌iPhone’a gönderecektir.

Hava

Hava kalitesi sağlık önerileri, Breezometer tarafından sağlanan hava kalitesi verileriyle ABD, İngiltere, Almanya, Hindistan ve Meksika’da belirli hava kalitesi seviyelerinde sağlanmaktadır. Hava kalitesi verileri artık Çin’de de mevcuttur.

AirPods Studio

İOS 14.3’te AirPods Studio’nun tasarımına işaret edebilecek bir simge var .

Bul

İOS 14.3 kod Elma olduğunu göstermektedir zemin yayıyoruz üzere üçüncü taraf öğesi izleyicileri için destek eklemek My bul uygulamasını yanı sıra için ek destek AirTags . Üçüncü taraf öğe izleyiciler ve Bluetooth özellikli öğeler, ‌ Find My‌ uygulaması kullanılarak izlenebilecek ve bu özelliğe sahip ilk öğeler belki yakında piyasaya sürülecek gibi görünüyor.

Fitness +

The 8-Bit tarafından belirtildiği gibi , iOS 14.3’ün ilk beta sürümü, Gizlilik> Analizler ve İyileştirmeler altındaki iOS 14.3 analiz ayarlarında Fitness + referansına sahipti. Ayar tamamlanmadı ve açılamadı, ancak Fitness + ‘nın iOS 14.3 ile birlikte piyasaya sürülebileceğini gösteriyor. Ayar, beta 2’de kaldırıldı.

Ana Ekran Kısayolları

İOS 14.3’te, uygulamaları doğrudan Ana Ekran’dan özel simgelerle başlatmak her zamankinden daha kolay , bu, Ana Ekranlarını özelleştirmeyi tercih edenler için harika.

Kısayollar kullanılarak oluşturulmuş özel bir simgeye sahip bir uygulamayı açarken, artık Kısayollar uygulaması üzerinden yönlendirilmez ve bunun yerine çok daha hızlı açılabilir. Hala açılan bir afiş var, ancak bu, eskisinden daha akıcı bir deneyim.

Diğer özellikler

İOS 14.3’te burada vurgulanmayan diğer yeni özellikleri biliyor musunuz? Yorumlarda bize bildirin, onları listeye ekleyelim.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli