Sıradaki içerik:

‘Reigns: Beyond’ ve ‘All of You’ Apple Arcade’de Çıktı

Apple, Podcast Network Wondery ile Satın Alma Görüşmelerini Gerçekleştirdi

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple, Podcast Network Wondery ile Satın Alma Görüşmelerini Gerçekleştirdi

Bloomberg , Apple’ın podcast ağı Wondery ile potansiyel bir satın alma hakkında görüşmeler yaptığını bildirdi . Wondery, diğerleri arasında “Dirty John” ve “Dr. Death” gibi popüler podcast’lerden sorumludur.

Wondery, 300-400 milyon dolar arıyor ve ayrıca Sony Music Entertainment ve diğer şirketlerle görüşmelerde bulunuyor, ancak Spotify’ın “yarış dışı” olduğu söyleniyor. Bu fiyat noktasında Bloomberg , podcast pazarındaki en büyük anlaşmalardan birini işaretleyeceğini söylüyor.

Önümüzdeki aylarda bir anlaşma yapılması bekleniyor, ancak işler hala tartışma aşamasında olduğu için Apple’ın satın alma işlemini yapıp yapmayacağı henüz belli değil. Wondery’nin aylık sekiz milyondan fazla izleyici kitlesi var ve bu, podcasting çabalarını artırmayı hedeflediği için Apple için önemli bir puan olacak.

Harika bir satın alma, Apple’a, sonunda televizyon şovlarına dönüştürülebilecek fikirler için bir kaynakla birlikte orijinal içerikten oluşan bir kitaplık sağlayacaktır. Wondery, Apple TV + ‘da prömiyeri yapılacak bir WeWork dizisi de dahil olmak üzere podcastlere dayanan TV şovları üzerinde çalışıyor .

Bu yıl söylentiler, Apple’ın Spotify’ın podcast teklifleriyle daha iyi rekabet edebilmek için özel orijinal podcast’ler satın almak istediğini öne sürdü . Apple, nihayetinde gelecekteki TV + içeriğine uyarlanabilecek podcast’ler arıyor ve kendi TV şovlarını artıracak podcast’ler oluşturmayı planlıyor.

Apple’ın rakibi Spotify, ağırlıklı olarak podcast’lere odaklanıyor ve “Reply All” ve “Homecoming” gibi podcast’lerle tanınan Gimlet Media’yı satın aldı . Apple, son yıllarda geliştirdiği Podcast’ler uygulaması sayesinde podcast alanında uzun süredir lider konumunda ancak Spotify podcasting konusunda da yol alıyor.

Apple zaten birkaç podcasting şirketi satın aldı. 2017’de, aramayı geliştirmek için Pop Up Archive’ı satın aldı ve 2020’nin başlarında, podcast şovlarını radyo tarzı istasyonlara dönüştürmek için tasarlanmış podcast hizmeti Scout FM’i satın aldı .

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli