Sıradaki içerik:

Sony, Apple TV uygulamasını resmi olarak en yeni 4K TV’lerinden bazılarında başlattı

Apple Silicon içeren yeni Mac’ler geliyor ama ne zaman ve hangileri?

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İşte Apple Silicon için en olası ilk adaylar.

Yılın sona erdiğini anlamak için takvime bakmaya gerek yok. Ben bunu yazarken rüzgar esiyor ve Pennsylvania mahallemdeki yaprakların çoğu artık yere sağlam basıyor. Çok yakında siyasi işaretler kaybolacak ve bayram süsleri parıldamaya başlayacak.

2020 takvimi sona eriyor olsa da, Apple önümüzdeki haftalarda neredeyse kesinlikle bir basın etkinliği daha düzenleyecektir. Bunun belki 17 Kasım’da Mac ve macOS Big Sur’a odaklanması bekleniyor.

Bir takvim yılının sonunda piyasaya sürülen yeni Mac’ler yeni değil. Örneğin, şimdiki nesil Mac Pro, aylarca süren yutturmaca sonrasında nihayet piyasaya sürüldü. İlk Apple Silicon Mac’in piyasaya çıkmasını göreceğimizden emin olduğumuz için bu yıl daha fazla önem kazanacak.

İlk olarak Haziran ayında duyurulan Apple Silicon , önümüzdeki iki yıl içinde yavaş yavaş yeni Mac’lerde Intel işlemcilerin yerini alacak. Tamamen uygulandığında, anahtar geliştiricilerin tüm Apple ekosistemi için uygulamaları yazıp optimize edebilecekleri anlamına gelir.

Apple Silikon muamelesini ilk hangi Mac’lerin alacağı çok tartışmaya açık oldu.

Tahminler

Apple , önümüzdeki ayki etkinlikte yalnızca Apple Silicon içeren yeni bir Mac duyurabilir. Bu durumda en olası aday neredeyse kesinlikle yeni bir MacBook olacaktır.

Apple, etkinlikte bir Apple Silicon MacBook Pro’yu da duyurabilir. Şirket Mart ayında 13 inçlik yeni bir MacBook Pro yayınladı ve bu da 16 inçlik modelin Apple Silikon muamelesini ilk alan model olabileceğini gösteriyor. Mevcut 16 inçlik model Kasım 2019’da piyasaya sürüldü.

Mevcut MacBook Pro modellerinin her ikisi için de nakliye süreleri son zamanlarda düşüyor , bu da yeni modellerin yakında geleceğini gösteriyor.

Apple Silicon içeren ilk iMac için muhtemelen biraz daha beklememiz gerekecek. Bu ayın başlarında yayınlanan bir rapor , yeniden tasarlanmış bir iMac’in 2021’in ilk yarısına kadar gelmeyeceğini öne sürdü. Daha büyük olan 27 inç iMac bu yılın başlarında güncellendiğinden, en olası aday iki iMac modelinden daha küçük olacaktı. Bu model, piyasaya sürülen son Intel tabanlı Mac Apple planları olabilir.

Bunun ötesinde Apple, Intel tabanlı bir model bu yılın başlarında piyasaya sürülmesine rağmen, önümüzdeki ay Apple Silikon tabanlı bir Mac mini piyasaya sürmeyi de seçebilir. Esnek Mac mini, teknoloji endüstrileri arasında popülerdir ve Apple Silicon ile en az bir model sunmak şaşırtıcı olmayacaktır.

Son düşünceler

Cupertino’nun Kasım ayında iki yeni Mac’i, yeniden tasarlanmış bir MacBook ve güncellenmiş bir Mac mini’yi duyurmasını bekliyorum. Her ikisinde de Apple Silicon yer alacak. Önümüzdeki ay yeni bir MacBook Pro veya iMac’in Apple Silicon ile gelmesi pek olası değil, ancak eski modelle daha mümkün.

Yakında öğrenmeliyiz. 17 Kasım Salı, muhtemelen Apple’ın 2020’deki son basın etkinliği için tarih olacak. Doğruysa, Mac merkezli etkinlik iPhone 12 / iPhone 12 Pro etkinliğinden beş hafta sonra ve iPad Air 4 / Apple Watch Series 6 etkinliği.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli