Sıradaki içerik:

2024’e kadar 5G, hidrojenle çalışan devasa uçaklarla telefonunuza ışınlanabilir.

Apple Watch Series 6 kullanarak kan oksijeni nasıl ölçülür?

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bilek bilgisayarı eskiden çocukluk çizgi filmlerinin ve Hollywood bilim kurgularının malzemesiydi, ancak teknoloji parmak uçlarımızda veya bu durumda kollarımıza bağlanmış olağanüstü miktarda bilgi ve veriye her zamankinden daha fazla yaklaşmamızı sağladı.

Bilek bilgisayarı eskiden çocukluk çizgi filmlerinin ve Hollywood bilim kurgularının malzemesiydi, ancak teknoloji parmak uçlarımızda veya bu durumda kollarımıza bağlanmış olağanüstü miktarda bilgi ve veriye her zamankinden daha fazla yaklaşmamızı sağladı.

Apple Watch Series 6 kullanarak kan oksijeni nasıl ölçülür?

Yeni Apple Watch Series 6 , dünyamızın yeni normalinde dolaşırken son derece zamanında olan bazı sağlık teknolojileri ekledi. Çoğumuz, yalnızca genel sağlığımıza değil, aynı zamanda doktora gitmenin gerekli olduğunu gösterebilecek belirli değişikliklere de ilgi duyuyoruz. Kalp atış hızı ve vücut ısısı gibi şeylerin yanı sıra kandaki oksijeni ölçmek genel sağlığın bir göstergesi olabilir.

Kan oksijen nedir?

Nasıl yapıldığına geçmeden önce nedenini anlamak önemlidir. Basitçe söylemek gerekirse, kan oksijen seviyeniz, kan dolaşımınızda dolaşan oksijen miktarıdır. Vücudun oksijeninin çoğu kırmızı kan hücrelerimizde taşınır. Bu hücreler, soluduğumuz akciğerlerden oksijen toplar ve onu vücudun tüm hücrelerine taşır.

Kan oksijen seviyeniz, bu kırmızı kan hücrelerinin içindeki oksijen yüzdesidir. Kanınızın oksijeni ne kadar iyi dağıttığını bilmek sağlık ve zindelik için çok önemlidir. Çok az kan oksijeni nefes darlığına, baş ağrısına, baş dönmesine veya yüksek tansiyona neden olabilir ve hücrelerinizin ihtiyaç duydukları yakıtı alamadığı anlamına gelir. Bu, hipoksemi adı verilen bir duruma yol açabilir

Kandaki oksijeni kimin ölçmesi gerekir?

Tıbbi sorunları veya riskli bağışıklık sistemleri olanlar, kan oksijen yüzdelerini takip etmekten yararlanabilir. Bununla birlikte, vücutlarından maksimum performans almaya çalışan seçkin sporcular veya insanlar, kan oksijen seviyelerini de takip etmeyi severler.

Kan oksijeni nasıl ölçülür?

Apple Watch Series 6, yeniden yapılandırılmış optik kalp sensörünün veya saatin arkasında görebileceğiniz küçük dairesel cam pencerenin bir parçası olarak cihaza özel bir kan oksijen sensörü ekledi. Bu arka pencere, kırmızı ve yeşil LED’leri ve bileğinize yansıtılan kızılötesi ışığı kullanır ve ardından ne kadar ışığın geri yansıtıldığını ölçer.

Bu biraz karmaşıklaşıyor, ancak aslında Apple, mini bilek bilgisayarınızın daha sonra kanınızın rengini hesaplamak için bu ışık ölçümlerini kullandığını söylüyor. Bu da kan oksijen seviyenizi gösterir: Daha parlak kırmızı kan daha fazla oksijene sahipken, koyu kırmızı kan daha az oksijene sahiptir.

Artık tüm bu ışığın ve bu algoritmaların ne yaptığını bildiğinize göre, kan oksijeninizi ölçmek için Apple Watch Series 6’nızı nasıl kullanabileceğinizi inceleyelim.

Apple Watch Series 6’nızda kan oksijen uygulamasını kurun

Kan oksijeninizi izlemenin ilk adımı, Apple’ın Kan Oksijen uygulamasını kurmaktır ve uygulamanın yalnızca belirli ülkelerde ve bölgelerde mevcut olduğunu belirtmek gerekir. 
Blood Oxygen uygulamasının nerede bulunduğunu öğrenmek için 
Apple’ın web sitesini kontrol edin .
Saatinizdeki App Store’a gitmek için saatinizi kullanın ve Blood Oxygen uygulamasını arayın, ardından indirmek için ekrandaki talimatları izleyin.
Kan oksijen ölçümü şu şekilde yapılır:

Birinci adım: 
Apple Watch’unuzun bileğiniz üzerinde rahat olduğundan ancak çok gevşek olmadığından emin olun.
İkinci adım:
 Apple Watch’unuzda Blood Oxygen uygulamasını açın.
Üçüncü adım: 
Hareketsiz kalın ve Apple Watch yukarı bakacak şekilde bileğinizin düz olduğundan emin olun.
Dördüncü adım: 
Başlat’a basın 
ve kolunuzu 15 saniye sabit tutun.
Beşinci adım: 
Dokunmatik 
Yapıldı .
Yüzde olarak bir okuma alırsınız ve bu bilgiler ayrıca Sağlık uygulamanıza gider, böylece zaman içindeki verileri ve eğilimleri takip edebilirsiniz. 
Bu uygulamanın Apple Watch’un eski sürümleriyle geriye dönük olarak uyumlu olmadığını bilmek önemlidir ve onu yüklemeye çalışırsanız, yalnızca bir hata mesajı alırsınız.
Ayrıca uygulamayı gün boyunca arka planda kan oksijen okumaları alacak şekilde ayarlayabilirsiniz. İPhone’unuzda Sağlık uygulamasını açın ve istemleri takip edin. Kan oksijenini ayarlamanız istenmezse, 
Gözat sekmesine ve ardından 
Solunum > 
Kan Oksijen > 
Kan Oksijen 
Ayarla’ya dokunun 
. Kurulumu tamamladıktan sonra, kan oksijen seviyenizi ölçmek için Apple Watch’unuzdaki Blood Oxygen uygulamasını açın.
Daha iyi, daha güçlü bir atlet olmak için vücudunuza ince ayar yapmaya ve nefes almaya çalışıyor olsanız da, ya da sadece sağlığınıza daha yakından bakmaya çalışıyorsanız, kan oksijeni izlemek için yararlı bir ölçüm olabilir. 
EKG ile birlikte bu özelliğe sahip olmak, düşme tespiti. 
ve düzensiz kalp ritmi bildirimleri, sizi sağlıklı ve güvende tutmaya katkıda bulunabilir. 
2020 için 
en iyi fitness takipçileri için diğer seçeneklere de bakabilirsiniz 
.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli