Sıradaki içerik:

Nintendo Switch’te sürpriz bir sürüm yayınlandı

Apple’ın iOS 12.5 güncellemesi, COVID-19 bildirimlerini eski iPhone’lara getiriyor

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu, COVID-19 Pozlama Bildirimlerini her zamankinden daha fazla iPhone’a yerleştirir.

Ne bilmek istiyorsun

 • Apple, eski iPhone’lara COVID-19 Pozlama Bildirimleri için destek ekleyen iOS 12.5’i piyasaya sürdü.

Apple’ın son iOS 12.5 sürümü, eski iPhone’ları kullananlar için önemli bir yeni özellik getiriyor – COVID-19 Pozlama Bildirimleri.

Daha önce yalnızca iOS 14 veya daha yenisini çalıştıran cihazlarda mevcut olan bu yeni iOS 12.5 sürümü, iPhone 5 veya daha yenisine sahip kişilerin COVID-19 taşıdığı onaylanan biriyle temasa geçtiklerinde bildirim alabilecekleri anlamına geliyor.

iOS 12.5, iPhone’unuz için COVID-19 Pozlama Bildirimleri sistemine dahil olmanızı sağlar. Sistem kullanılabilirliği, yerel halk sağlığı otoritenizin desteğine bağlıdır. Daha fazla bilgi için covid19.apple.com/contacttracing adresine bakın

Apple ve Google arasında ortak bir çaba olan özellik, kullanıcılara virüs testi pozitif çıkan biriyle temasa geçtiklerine dair bir bildirim sağlayarak, kendi kendilerini izole etmelerine ve kendileri bir test aramalarına izin veriyor.

Dünyanın dört bir yanında hükümetler ve sağlık yetkilileri, insanları korumak ve toplumu yeniden işler hale getirmek için COVID ‑ 19 salgınına çözüm bulmak için birlikte çalışıyor. Yazılım geliştiricileri, virüsle savaşmaya ve hayat kurtarmaya yardımcı olacak teknik araçlar geliştirerek katkıda bulunuyor. Bu işbirliği ruhu içinde, Google ve Apple, tasarımın merkezinde kullanıcı gizliliği ve güvenlik ile birlikte, hükümetlerin ve sağlık kurumlarının virüsün yayılmasını azaltmalarına yardımcı olmak için Bluetooth teknolojisinin kullanılmasını sağlamak için ortak bir çabayı duyuruyorlar.

Daha eski iPhone’lara sahip olanlar , her zamanki mekanizma aracılığıyla sunulan yeni iOS 12.5 güncellemesini görecekler

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli