Sıradaki içerik:

Asus ROG Zephyrus M15 GU502 incelemesi

Avrupa elektrikli araç satışları Eylül ayında rekor kırdı

avatar

TeknoBlog

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Küresel salgın ve ekonomik gerilemeye rağmen, Avrupa'daki elektrikli araç (EV) pazarı bu eğilimi azaltmayı başarıyor.

Renault Zoe hala satışların YTD’sine liderlik ediyor

Küresel salgın ve ekonomik gerilemeye rağmen, Avrupa’daki elektrikli araç (EV) pazarı bu eğilimi azaltmayı başarıyor.

InsideEVs tarafından paylaşılan rakamlara göre , trendin yavaşladığına dair bir işaret de yok. Aslında, elektrikli araçlar yılın en iyi ayını Eylül ayında geçirdi.

Ay, Eylül 2019’dan% 166 daha fazla olan 160.059 araç kaydı gördü.

[Oku: Daha çevre dostu olmanın gülünç derecede kolay 4 yolu ]

Bu sayıyı daha ayrıntılı inceleyelim: Bataryalı elektrikli araçlar (BEV’ler), satılan plug-in hibrit (PHEV’ler) arabaları yaklaşık% 29 oranında geride bıraktı. Eylül ayında Avrupa’da 91.615 BEV ve 68.444 PHEV kaydı gerçekleşti.

Pilli elektrikli araçlar için satışlar, Eylül 2019’a göre% 120 arttı. PHEV satışları bir önceki yıla göre şaşırtıcı bir şekilde% 268 arttı.

PHEV satışlarındaki patlama, kısmen piyasaya daha fazla hibrit aracın gelmesi ve alıcıların kişisel karbon ayak izlerini azaltmak istemelerinin bir sonucu olarak açıklanabilir. Kuga PHEV’li Ford ve XC40 ve XC60 PHEVS’li Volvo gibi birçok otomobil üreticisi, filo emisyon hedeflerini karşılamak için serilerine sessizce hibrit araçlar ekledi.

Elektrikli arabalara tam bir sıçrama yapmaya hazır olmayan birçok eski okul sürücü için PHEV’ler, popülerliklerini de açıklayabilecek yararlı bir orta yolu temsil ediyor.

Volkswagen’in tamamen elektrikli ID.3’ün piyasaya sürülmesi, Eylül satışları üzerinde kayda değer bir etki yarattı ve ay içinde 8.571 adet tescil yaptı. Bu, onu Eylül ayında en popüler üçüncü EV yaptı.

Ancak, sırasıyla 16.125 ve 11.026 kayıtla birinci ve ikinci sırayı alan iki EV stalwarts, Tesla Model 3 ve Renault Zoe.

1 Ocak 2020’den bu yana 63.504 adet satan Zoe, bu yıl şimdiye kadar hala lider durumda. Tesla Model 3 57, 167 ile yakın ikinci sırada ve VW e-Golf ise 27.126 satışla uzak üçüncü sırada.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli