Sıradaki içerik:

Geri Dokunmayı Kullanarak iPhone’unuzdaki Gizli Bir Düğmenin Kilidini Açma

Bir Fotoğraftan Filigran Nasıl Kaldırılır: işte size 5 Kolay Yol

Burada, ücretsiz ve ücretli görüntü düzenleme yazılımını kullanarak fotoğraflarınızdan filigranları kaldırmanın tüm farklı yollarını öğreteceğiz.

Güzel fotoğraflarınızın önüne bir filigran girmesini istemiyor musunuz? Sorun değil.

Filigranı kırpmak istemiyorsanız Photoshop, GIMP, Paint.net, Pixlr X ve Apowersoft Online Watermark Remover kullanarak bir resimdeki filigranı nasıl kaldıracağınızı göstereceğiz.

1. Photoshop’ta Filigran Nasıl Kaldırılır

Fotoğraflardan filigranı kaldırmak söz konusu olduğunda Photoshop oldukça akıllıdır. Fotoğrafınız açıkken, filigranın harfleri ve logoları gibi tüm alanları akıllıca seçen Sihirli Değnek Aracı’nı seçin . Seçiminizi yapmak için Kalem Aracı veya Kement Aracı’nı da kullanabilirsiniz .

İmlecinizi her harfin veya görüntünün üzerine getirin – filigranın birden çok öğesini seçmek için tıklarken Ctrl (Windows) veya  Cmd (Mac) tuşunu basılı tutmayı unutmayın .

Mükemmel seçim olmayacak. Bunu düzeltmek için Seç> Değiştir> Genişlet’e gidin . İletişim kutusunda, seçimin kaç piksel ile genişletilmesi gerektiğini seçin.

Yana Sihirli Değnek Aracı bizim örneğimizde yakın filigran kenarına, biz sadece 2px tarafından seçimini kayması ediyoruz, ama seninki farklı olabilir. Onaylamak için Tamam’ı tıklayın .

Düzenle> Doldur’u tıklayın . Bu, yeni bir kutu açar ve İçerik açılır menüsünde İçeriğe Uygun öğesini seçin . Renk Uyumu kutusunun işaretini kaldırdığınızdan emin olun .

Tamam’a bastıktan sonra filigranınız neredeyse tamamen kaybolmalıdır.

Bazı kalıntılar kalırsa, Klonlama Damgası Aracını seçin . Alanın yeterince “klonlanması” için aracın boyutunu değiştirdiğinizden emin olun, ancak çok fazla olmasın.

 Kalan filigranın herhangi bir kısmının yakınındaki bir alanı seçmek için Alt  veya Option tuşunu basılı tutun . Bunu yapmak o alanı örnekler. Şimdi, filigranın üzerine tıkladığınızda (doğal bir görünüm için kaydırmayın veya sürüklemeyin), araç filigranın dış hatlarını maskelemek için bu alanı “damgalar”.

2. GIMP’de Filigranlardan Nasıl Kurtulunur?

En kolay ama en yavaş yolu kullanarak filigran kurtulmak için GIMP  ile Klon Aracı . Başlamak için GIMP’yi açın ve Klonlama Aracı’nı seçin .

Bu araç, Photoshop’un Klonlama Damgası Aracına benzer şekilde çalışır — görüntünün bir bölümünü örneklemeniz gerekir. Bu sefer Ctrl / Cmd tuşunu basılı tutun , ardından filigranın kaldırmak istediğiniz kısmına tıklayın. Zaman alıcıdır ancak inanılmaz derecede hassas olmanızı sağlar.

Ancak, GIMP Resynthesizer eklentisini indirip kurarken bunu çok daha hızlı yapabilirsiniz . Bu harika GIMP eklentisi , özellikle Photoshop’un İçeriğe Duyarlı aracının bir sürümü olmak üzere zengin görüntü düzenleme seçenekleri sunar.

Yüklemek için ZIP dosyasındaki dosyaları çıkartın ve hepsini GIMP’nin eklenti klasörüne kopyalayın. Oradan Serbest Seçim Aracını veya Dikdörtgen Seçim Aracını seçin . Kaldırılacak filigranın etrafını çizin.

Vurgulandığında, Filtreler> Geliştir> Seçimi iyileştir’e gidin . Bağlam örnekleme genişliğini ayarlayın .

Her zamanki gibi, sadece filigranı kaybettiğinizden emin olmak için bu rakamla oynamanız gerekebilir, bunun ötesinde görüntünün çok fazla olmaması. Tamam’a tıklayın ve Yeniden Sentezleme eklentisinin sihrini çalıştırmasına izin verin.

Tamamlandığında (bir dakika sürebilir), kalan lekeleri örneklemek ve kapatmak için Klonlama Aracını kullanın.

3. Paint.net’te Filigran Nasıl Kaldırılır

Paint.net kullanarak filigranları kaldırma yönteminiz oldukça sınırlıdır. Photoshop’tan farklı olarak, hızlı ve kirli İçeriğe Duyarlı araçlar yoktur; GIMP’den farklı olarak, onlardan kurtulmak için bir eklenti indiremezsiniz.

Bunun yerine, Klon Damga Aracı ile sınırlısınız , bu nedenle bunu araç çubuğundan seçin ve boyutu ayarlayın.

Görüntünün filigrana yakın bir alanını seçin, Ctrl / Cmd tuşunu basılı tutun ve bir örnek oluşturmak için tıklayın. Şimdi, filigranı tıklayın. Ortadan kaybolmalı ve arka planın bir örneğiyle değiştirilmelidir.

Görüntünün dokusundaki veya aydınlatmasındaki değişiklikleri yakaladığınızdan emin olmak için ilerlerken örneklemeye ve klonlamaya devam etmeyi unutmayın. Her zaman olduğu gibi, daha doğal bir görünüm (ve filigranın kaldırılması üzerinde daha fazla kontrol) için tıklatıp kaldırmak en iyisidir.

Bazı fotoğraflarda, herhangi bir görsel karışıklığı gidermek için Bulanıklaştırma Aracını kullanmak da yardımcı olabilir .

4. Pixlr X ile Resimden Filigran Nasıl Kaldırılır

Pixlr X , çevrimiçi bir filigran temizleyicidir, bu nedenle herhangi bir ekstra yazılım indirmenize gerek kalmaz. Ücretsiz olduğu için seçenekleriniz harika değil – bir kez daha yavaş ve istikrarlı Klonlama Damgası Aracını kullanmanız gerekiyor .

Bunu yapmak için araç çubuğunda Rötuş’u tıklayın , ardından Klonlama Damgası Aracını seçin .

Yöntemi Yama olarak bırakın . Boyutu ayarlayın, çok büyük olmadığından emin olun, bu da fotoğrafın geri kalanını etkileyebilir. Bir kaynak noktasını seçmek için Ctrl / Cmd tuşunu basılı tutun , ardından yavaş yavaş kaldırmak için filigranı tıklayın.

5. Apowersoft Çevrimiçi Filigran Temizleyici Kullanarak Filigran Nasıl Silinir

Apowersoft , fotoğraflarınızı sıralamak için hem çevrimiçi, tarayıcı tabanlı bir araca hem de bir filigran temizleme uygulamasına sahiptir. Bir zamanlar filigranın durduğu yerde puslu bir bulanıklık bıraktığı için buradaki en iyi seçenek değil, ancak kullanımı basit.

Masaüstü uygulamasını kullanırken, set Yöntem için AI filigran kaldırılmasını . Araçlar kelimesinin yanındaki dikdörtgeni tıklayın .

Filigranın etrafına bir dikdörtgen çizin. Dönüştür’e tıklayın – açılır reklam ücretsiz denemeleri ve profesyonel abonelikleri iptal edin – ve neredeyse filigransız görüntünüzü indirilenler klasörünüzden toplayın.

Apowersoft’un çevrimiçi versiyonu benzerdir. En iyi sonucu Google Chrome’da bulduk ve diğer tarayıcılarda sorun yaşadık.

Önce, resim yüklemek ve İşleme koyulduktan sonra, set Yöntemi ile Orijinal . AI kullanabilirsiniz , ancak sonuç her zaman o kadar güvenilir değildir.

Dikdörtgeni filigranınızın üzerine sürükleyin. Filigranı yeniden boyutlandırmak ve alana sığdırmak için kutunun köşesindeki tutamaçları çekmeniz gerekir. Sil’i tıklayın ve başka bir işlemden sonra resminizi indirebilirsiniz.

Doğru Filigran Kaldırma Aracını Seçme

Fotoğraflarınızdaki filigranlardan kurtulmak için pek çok araç var, ancak en iyi sonuçlar için Photoshop’u (Creative Cloud aboneliğiniz varsa) veya GIMP’yi seçin.

Her iki yazılım da filigranlarınızı hızlı ve basit bir şekilde yok edebilir. Şimdi arkanıza yaslanın ve filigransız yeni fotoğrafınızın keyfini çıkarın.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli