Sıradaki içerik:

YouTube Artık HDR Canlı Yayını Destekliyor

Birden Fazla Gmail Hesabını Sorunsuz Bir Şekilde Yönetme!

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Birden fazla e-posta gelen kutusundan bunaldınız mı? İşte tüm Gmail hesaplarınızı aynı anda nasıl kontrol edeceğiniz ve e-posta adreslerinizi birleştirmek için ipuçları.

Birden fazla e-posta hesabını yönetmek için bir masaüstü e-posta istemcisine ihtiyacınız yoktur. Gmail, tüm özel ve profesyonel e-posta adreslerinizi sorunsuz bir şekilde işleyebilir. Tüm Gmail hesaplarınızı aynı arayüzden aynı anda nasıl kontrol edebileceğinizi göstereceğiz.

1. Gmail’i Birden Çok Tarayıcıda veya Tarayıcı Profilinde Açın

Aynı anda iki veya üç farklı Gmail hesabında oturum açmak için, her biri farklı bir kullanıcı hesabı oturum açmış iki veya üç farklı tarayıcı veya tarayıcı profili çalıştırabilirsiniz.

Bu, hesaplarınızı ayrı tutmak istediğinizde geçici bir çözümdür. Farklı tarayıcılar veya tarayıcı profilleri ayarlamak dışında çok fazla kurulum gerektirmediği için de son derece basittir.

Chrome’u masaüstünüzde kullanıyorsanız, bunu nasıl kuracağınıza dair daha ayrıntılı bir özet için aşağıdaki üçüncü öneriye atlayın.

Çoklu tarayıcı yöntemi hem masaüstünde hem de mobil cihazda çalışır, ancak bir telefon veya tablet kullanıyorsanız, Gmail mobil uygulamasını kullanmak daha kolay olacaktır. Android’de birden çok Google (ve Gmail) hesabını nasıl yönetebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır .

2. Google’ın Çoklu Oturum Açma Özelliğiyle Gmail Hesapları Arasında Geçiş Yapın

Google’ın hesap değiştiricisi, aynı anda ve tek bir tarayıcıda birden çok hesapta oturum açmanıza olanak tanır. Bu özellik herhangi bir tarayıcıda çalışır, yani Chrome kullanmak zorunda değilsiniz.

Gmail içinden e-posta hesapları arasında geçişi ayarlamak için, ana Gmail hesabınızda oturum açın, sağ üstteki profil resminize tıklayın ve Başka bir hesap ekle seçeneğini seçin .

Oturum açma ve doğrulama sürecini gerçekleştirebileceğiniz yeni bir pencere veya sekme açılacaktır. İşiniz bittiğinde, o hesabın gelen kutusunu ayrı bir tarayıcı penceresinde veya sekmesinde göreceksiniz. Bundan böyle, yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi hesaplar listesinden Gmail hesaplarınız arasında geçiş yapabileceksiniz.

Bunu Gmail’de kurmaktan ziyade, bir adım öteye taşıyabilir ve bir Chrome tarayıcı profiliyle Google (ve Gmail) hesaplarınız arasında geçiş yapabilirsiniz.

3. Google Chrome’un Hesap Değiştiricisini kullanın

Chrome’da, Google hesaplarınızın her biri ve dolayısıyla her bir Gmail hesabı için ayrı bir profil oluşturabilirsiniz. Her hesap için ayrı yer imleri, tarayıcı ayarları, kaydedilmiş veriler veya uzantılar tutmak istiyorsanız en iyi seçenektir.

Chrome’da yeni bir Google hesabı tabanlı tarayıcı profili oluşturmak için sağ üstteki seçeneğini kullanıcı simgesini Ekleme sonra, profil oluşturmak ve Google hesabınızla oturum açın.

Farklı bir Google hesabına geçtiğinizde, Chrome ayrı bir pencere ve tarayıcı oturumu açacaktır. Açık Chrome sekmelerinizi, yer işaretlerinizi ve diğer cihazlardaki diğer tarama verilerinizi yedeklemek ve bunlara erişmek için Google hesaplarınız için senkronizasyonu etkinleştirdiğinizden emin olun.

4. Ana Gmail Hesabınıza E-posta Hesapları ve Takma Adlar Ekleyin

Hesaplarınızı ayrı tutmak istiyorsanız yukarıdaki çözümler işe yarar. Tüm Gmail hesaplarınızı tek bir gelen kutusundan veya arayüzden kontrol etmek istiyorsanız, en iyisi bu e-posta adreslerini ana hesabınıza eklemektir; hatta üçüncü taraf e-posta adresleri ekleyebilirsiniz.

Gmail’de birden çok e-posta hesabını şu şekilde yönetebilirsiniz:

Bir Gmail Hesabından Diğerine Yönlendirmeyi Ayarlayın

Tüm gelen e-postaları bir Gmail hesabından diğerine iletmek için , ilgili Gmail hesabının sağ üst köşesindeki dişli çark simgesini tıklayın, Tüm ayarları gör’ü seçin ve Yönlendirme POP / IMAP sekmesine geçin .

E-postaları iletmeye başlamadan önce, bir yönlendirme adresi eklemelisiniz . Hedef e-posta adresini girin, İleri’ye tıklayın ve ardından adresi onaylamak için Devam Et’e tıklayın . Onay kodunu almak için hedef hesabın gelen kutusuna geçin ve ardından bu kodu, yönlendirme adresinizi doğrulayın .

Yönlendirme adresini onayladıktan sonra , gelen postanın bir kopyasını hedef e-posta hesabınıza Yönlendirmeyi seçebilirsiniz . Kaynak hesapta e-postanın orijinal kopyasına ne olacağını da seçebilirsiniz.

Diğer Hesaplardan Gelen Postayı Kontrol Et

E-postaları iletmek yerine, IMAP veya POP3 kullanarak Gmail gelen kutunuza da e-postaları çekebilirsiniz.

Kaynak hesapta IMAP veya POP3’ü etkinleştirmek için, dişli simgesini tıklayın ve Tüm ayarları gör> Yönlendirme ve POP / IMAP’a gidin . POP indirmeyi etkinleştirin , tercih ettiğiniz ayarları seçin, ardından alttaki Değişiklikleri Kaydet’i tıklayın . Bunu Gmail dışı bir hesap için ayarlıyorsanız, IMAP’i de kullanabilirsiniz.

Hedef Gmail hesabına geri dönün, Hesaplar ve İçe Aktarma> Diğer hesaplardaki postayı kontrol et’e gidin ve Posta hesabı ekle’yi seçin . Açılır penceredeki adımları izleyin, kullanıcı adınızı ve şifrenizi hazırlayın, gelen mesajları etiketlemeyi düşünün ve ardından Hesap Ekle’yi tıklayın .

Bu yolu seçerseniz, Gmail e-postayı “postayı şu adresten gönder” listenize eklemeyi önerecektir. Kurulumu tamamlamak için , kaynak e-postayı bir onay kodu ile doğrulayın .

Not: Kurulum girişimleriniz başarısız olursa, kaynak Google hesabı güvenlik ayarlarında daha az güvenli uygulama erişimini etkinleştirmeniz gerekebilir

Başka Bir E-posta Adresi Kullanarak Posta Gönderin

Gmail’de ek “Kimden” e-posta adresleri ayarlamak için, dişli simgesini tıklayın ve Tüm ayarları gör> Hesaplar ve İçe Aktarma’ya gidin . Postayı şu adresten gönder altında , Başka bir e-posta adresi ekle’yi tıklayın ve e-posta hesabını eklemek ve doğrulamak için açılır penceredeki kurulum adımlarını izleyin.

Eklenen e-postalardan herhangi birini varsayılan “Yanıtla” adresiniz yapabilirsiniz. Ayrıca , iletinin gönderildiği adresten mi yanıt vereceğinizi veya her zaman varsayılan adresinizden mi yanıt vereceğinizi seçebilirsiniz .

5. Gmail’i Yönetmek için Tarayıcı Uzantısı Kullanın

Son bölümü okuduktan sonra başınız dönüyor mu? Tek istediğiniz, gelen kutularınızı kontrol etmek zorunda kalmadan gelen e-postaları takip etmekse, bir Gmail tarayıcı uzantısı daha iyi bir çözüm olabilir.

Gmail için Checker Plus ( Chrome veya Firefox’ta mevcuttur ), oturum açtığınız tüm Gmail hesaplarını otomatik olarak algılayabilir. Bildirimlerinizi etiketlere göre özelleştirebilir, rahatsız etmeyin tercihlerini belirleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Ardından, gününüze devam edin ve uzantı sizi ilgilendiğiniz e-postalar konusunda uyarana kadar Gmail’i unutun.

Herhangi bir hesabınızdan e-posta aldığınızda, bunları doğrudan uzantı açılır penceresinden yönetebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli