Sıradaki içerik:

Proxima Centauri’den garip radyo yayınları geliyor

Bu yılın en popüler araç rengi beyaz oldu

Dünyanın neresinde olursanız olun, arabaya atlayıp yolda ilerlediğinizde,

birçok insanın arabaları için aynı renkleri satın aldığını hepimiz fark ederiz. Küresel Otomotiv Renk Popülerliği Raporu, bugün yollardaki en yaygın otomotiv renklerini özetleyen yayınlandı. Tahmin edebileceğiniz gibi, renkler için en iyi seçenekler oldukça sıkıcıdır.

En popüler renk bu sene o gölge varlık araçların yüzde 38 ile, beyazdı. Siyah yüzde 19 ile ikinci, gri ise yüzde 15 ile üçüncü sırada geliyor. Gri siyah üzerinde yükseliyor, iki puan artarak 10 yılın en yüksek seviyesine yükseliyor. Beyaz, son üç yıldır küresel pazarın yüzde 38’inde sabit kaldı.

İlginç bir şekilde, gümüş tüm bölgelerde popülaritesini düşürmeye devam ediyor ve şu anda yüzde dokuzda. Siyah, lüks araçlardaki popülaritesi sayesinde yıldan yıla popülerliğini korumaya devam ediyor. Rapor, beyaz tercihini biraz daha ayrıntılı olarak ele alıyor.

Satılan araçların yüzde 27’si düz beyaz, yüzde 11’i inci beyazıdır. Beşinci sırada oturmak yüzde yedide mavi, sonraki yüzde beşte kırmızı ve sonraki yüzde üçte kahverengi / bej. Sarı ve altın, pazarın yüzde ikisini oluştururken, yeşil muhasebenin yalnızca yüzde birini oluşturuyor. Diğer tüm renkler, kalan pazarın yüzde biri için birleştirildi.

Araç satın alırken pek çok insan özellikle renge duyarlı olmadığından, bu temel renklerin popülaritesinin bir kısmının bayilerde mevcut olanlara bağlı olup olmadığını merak ediyoruz. Örneğin gümüş bir aracım var çünkü istediğim renk bu değil, istediğim seçeneklere sahip olan siyah veya beyaz olmayan tek araçtı.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli