Sıradaki içerik:

Apple’ın iOS 15.1 beta sürümünde ortaya çıkan heyecan verici yeni iPhone 13 Pro özellikleri

Facebook, bu Haber Kaynağı sırrını öğrenmenizden çok korkuyor

Facebook kendini savunmak zorunda kaldığı için bir kez daha kızgın . Frances Haugen, The Wall Street Journal ve 60 Minutes ile Facebook'un insanları uygulamalarda tutmak için Facebook ve Instagram'daki zararlı içerikten yararlandığını gösteren kahredici kanıtlar paylaştı . Facebook Haber Kaynağınızda ve Instagram özet akışınızda ne kadar çok gezinirseniz, Facebook o kadar çok para kazanır. Haugen, bu hafta başlarında Kongre önünde ifade verdi ve Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'den ilk yanıtı istedi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Facebook'un Haugen'in maruz kaldığı kötü şeylerden hiçbirini yapmadığını söyleyerek iddiaları yanlış olarak etiketledi.

cebook kendini savunmak zorunda kaldığı için bir kez daha kızgın . Frances Haugen, The Wall Street Journal ve

Facebook kendini savunmak zorunda kaldığı için bir kez daha kızgın . Frances Haugen, The Wall Street Journal ve 60 Minutes ile Facebook’un insanları uygulamalarda tutmak için Facebook ve Instagram’daki zararlı içerikten yararlandığını gösteren kahredici kanıtlar paylaştı . Facebook Haber Kaynağınızda ve Instagram özet akışınızda ne kadar çok gezinirseniz, Facebook o kadar çok para kazanır. Haugen, bu hafta başlarında Kongre önünde ifade verdi ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’den ilk yanıtı istedi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Facebook’un Haugen’in maruz kaldığı kötü şeylerden hiçbirini yapmadığını söyleyerek iddiaları yanlış olarak etiketledi.

Bir tür netlik beklerken, Facebook deneyiminizi düzeltmek için yapabileceğiniz bir şey var. Görünüşe göre Haber Kaynağı’nda gezinmek için harcadığınız zamanı azaltmanıza yardımcı olabilecek bir şey var. Ve Facebook bundan çok korkuyor.

Haber Kaynağı bağımlılık yapıyor

Facebook’un birkaç yıl önce yaptığı algoritma değişikliklerinin kullanıcı katılımını vurguladığını açıkladı . Bu şekilde, insanlar Haber Kaynağında etkileşim kurmak istedikleri hikayeleri görürler. Ancak Haugen, Facebook’un zararlı, kutuplaştırıcı içeriğin daha fazla etkileşim oluşturduğunu fark ettiğini söyledi. Daha güvenli bir algoritma, insanların sitede daha az zaman harcamasına yol açar ve bunun sonucunda reklam geliri düşer.

Haber Kaynağı ayrıca arkadaşlardan ve sayfalardan gelen çeşitli gönderiler arasında Facebook reklamlarının göründüğü yerdir.

Haugen’in ifşaatları doğruysa, algoritmayı şu anda kendi başınıza düzeltmenin bir yolu var. Facebook’un Haber Kaynağını daha güvenli hale getirmesini veya hükümetlerin sosyal ağı yeni kurallara uymaya zorlamasını beklemeniz gerekmeyecek.

Görünüşe göre Facebook’u korkutan bir şey olan Haber Kaynağını “kapatmanın” bir yolu var. Ne yazık ki, hepsini manuel olarak yapmanız gerekiyor, çünkü Facebook her şeyi sizin için yapan bir Chrome uzantısını hızla kırdı.

Louis Barclay’in Her Şeyi Takip Etme aracı, tüm süreci otomatikleştirerek kullanıcıların arkadaşlarını ve sayfalarını takip etmelerine izin verdi. Aynen böyle, araç Haber Kaynağını temizleyerek insanların uygulamada daha az zaman harcamasına yardımcı oldu. Herkesi takip etmeyi bırakırsanız, algoritmanın beslenecek hiçbir şeyi kalmaz. Size neye hizmet edeceğini bilemez. Ardından, sıfırdan başlayabilir ve yalnızca önemli kişileri takip edebilirsiniz. Sonuç olarak Haber Kaynağı deneyiminiz önemli ölçüde iyileşecek.

Facebook sert tepki verdi

Barclay açıkladı üzerindeki bir yayında Slate insanları izlemekten vazgeçerken unfriending gibi olmadığını. İnsanlarla arkadaş kalırsın. Sadece gönderilerini takip etmeyecek ve hepsini Haber Kaynağınıza atamayacaksınız. Ardından, yalnızca istediğiniz kişileri takip edebileceksiniz.

Geliştirici, “Her şeyi takip etmeyi bırakarak Haber Kaynağınızı ortadan kaldırırsınız” dedi.

“İlk kez her şeyi takip etmeyi bırakma hissini hala hatırlıyorum” dedi. “Mucizeye yakındı. En sevdiğim arkadaşlarımı ve grupları doğrudan onlara giderek görebildiğim için hiçbir şey kaybetmemiştim. Ama şaşırtıcı bir kontrol elde etmiştim. Artık sonsuz bir içerik akışını aşağı kaydırmak için cazip değildim. Facebook’ta geçirdiğim zaman önemli ölçüde azaldı. Bir gecede Facebook bağımlılığım yönetilebilir hale geldi.”

Haber Kaynağını “öldürmek” Facebook’un hoşlanmadığı bir şeydi. Şirket, Her Şeyi Takip Etme aracı popüler olmaya başladığında Barclay’in peşine düştü. Facebook, Facebook ve Instagram hesaplarını kalıcı olarak devre dışı bıraktı ve kendisine karşı yasal işlem başlatma tehdidinde bulundu. Barclay sonunda Chrome uzantısını kaldırdı.

“Facebook’un davranışı sadece rekabete aykırı değil; tüketici karşıtı,” diye yazdı Barclay. “İnkar edilemez kullanışlılıkları nedeniyle platformlara kilitleniyoruz ve ardından onları nasıl kullandığımız konusunda meşru seçimler yapmaktan alıkoyuyoruz – sadece Her Şeyi Takip Etme gibi araçların ezilmesi yoluyla değil, aynı zamanda platformların son derece manipülatif tasarımlar ve özellikler aracılığıyla benimsenmesi. ilk yer. Burada kaybeden kullanıcı ve bunun bedeli Facebook’ta harcanan milyarlarca saatle hesaplanıyor.”

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli