Sıradaki içerik:

AMD’nin CEO’su Lisa Su, 12 Ocak’ta Ryzen 5000 Mobility ve Radeon RX 6700 Serisini Tanıtması Beklenen Virtual CES 2021 Açılış Konuşmasını Sunacak

Gelecek Yıl İki Yeni Mini-LED MacBook Modeli, 2022’de Daha Uygun Fiyatlı MacBook Air Sunacak

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yeni Apple M1 Mac modellerinin hepsi bu günlerde abartılı olsa da, Apple bir sonraki seviyeye geçiş yapmak için dinlenmiyor. M1 MacBook modelleri hem performanstan hem de pilden gurur duyuyor. Şimdi, Apple’ın önümüzdeki yıl iki yeni MacBook modelini ve 2022’de daha uygun fiyatlı yeni bir MacBook Air’i piyasaya süreceğini duyuyoruz. En iyi yanı, tüm bu MacBook modellerinin bir mini LED ekrana sahip olması.

Apple, Gelecek Yıl İki Yeni MacBook Modeli ve 2022’de Tümü Mini-LED Ekranlarla Uygun Fiyatlı MacBook Air’i Piyasaya Sürüyor

TFI Securities analisti Ming-Chi Kuo, yatırımcılara yaptığı araştırma notlarında, yeni bir form faktörüne ve tasarıma sahip iki yeni MacBook Pro modelinin önümüzdeki yıl piyasaya çıkacağını açıkladı. Buna ek olarak, 2022’de yeni bir “uygun fiyatlı” MacBook Air’in de piyasaya sürülmesinin beklendiğini açıkladı. Daha önce de belirtildiği gibi, söz konusu MacBook modellerinin tümü mini LED ekranla donatılacak.

Mini LED ekranlı yeni MacBook modellerini ilk kez duymuyoruz. Haber sadece önceki raporlara yer veriyor ve Apple’ın gelecek yıl yeni MacBook modellerini piyasaya süreceğini belirtiyor. Ming-Chi Kuo ayrıca Apple’ın mini LED ekranlar ve M serisi yonga setlerinin kullanımıyla önümüzdeki MacBook modellerinin fiyatını da düşüreceğine inanıyor . Apple Silicon, Intel işlemcilerden çok daha ucuz olduğu için, Apple fiyatı düşük tutabilecektir.

M1 serisi performans açısından büyük bir değişiklik olduğu için, gelecek Mac modellerinin de normal sevkiyatlardan daha fazlasını içereceği tahmin ediliyor. TFI Securities’e göre, sevkiyat tahminleri önümüzdeki yıl için yüzde 350 ve 2022’de yüzde 450 olarak revize edildi. Öngörülen rakamlardan bahsediyorsak, Apple’ın mini-LED ile yaklaşık 10 ila 12 milyon adet cihaz göndermesi bekleniyor. 2021’de gösterilecek. Ayrıca, 2022 yılı Apple’ın 25 ila 28 milyon mini-LED cihaz gönderdiğini görecek. Mini-LED ekranların tek sağlayıcısı olan Epistar’ın da önümüzdeki yıllarda yüksek talepten büyük kazançlar elde etmesi bekleniyor.

Gönderilerin revize edilmiş revizyonu, mini-LED paneller için bileşenlerin beklenenden daha düşük maliyetinden kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak, mini-LED ekranların daha hızlı benimsenme oranı da nedenlerden biridir. Kuo, daha önce 2021’in ilk yarısında iPad’in en az bir modelini göreceğimizi belirtmişti .

Hikaye hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağız, bu yüzden etrafta dolaştığınızdan emin olun. Mini LED ekranlı yeni MacBook modellerinden heyecanlı mısınız? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli