Sıradaki içerik:

Apple 10 Kasım etkinliği: Apple Silicon Mac’ler bekleniyor

Google Chromecast 2020 incelemesi: Her zaman istediğimiz şey

Etkilendim. Google TV ile yeni Google Chromecast kağıt üzerinde oldukça iyi görünüyordu, ama şimdi hafta geçmiş çift için bir tane kullanıyorum,

Etkilendim. Google TV ile yeni Google Chromecast kağıt üzerinde oldukça iyi görünüyordu, ama şimdi hafta geçmiş çift için bir tane kullanıyorum, ben güvenle daha iyi beklediğimden daha olduğunu söyleyebiliriz.

Google TV ile 50 ABD doları değerinde yeni Google Chromecast

Bu, Google TV’li Google Chromecast’in herkes için doğru olduğu anlamına gelmez. Öyleyse bu küçük donanım kilidinin neler yapıp yapamayacağını ve sizin için doğru olup olmadığını inceleyelim.

Google TV ile Google Chromecast (bir dakika içinde bu konuda daha fazla) Önceki Chromecast sürümlerine kıyasla bu konuda neyin farklı olduğunu ayırt teknik anlamlı olsa bile gereksiz uzun bir adı vardır. Neyse ki, cihazla ilgili hemen hemen her şey son derece basit.

Her şey ambalajla ve kutunun içindekilerle başlar. Ambalaj neredeyse tamamen geri dönüştürülebilir gibi görünüyor – ve pek fazla bir şey yok. Kutuda Chromecast dongle, bir uzaktan kumanda, küçük bir USB-A güç tuğlası, USB-A – USB-C kablosu ve iki AAA pil var – ve millet, pilleri seviyorum.

Evet, doğru okudun. Google’ın yeni Chromecast ile birlikte gönderdiği AAA piller, Chromecast dongle, uzaktan kumanda ve güç kablosuyla aynı ipeksi, lastiksi, silikon dış yüzeye sahiptir. Onları uzaktan kumandaya koymak için plastik kozalarından çıkardığımda sevinçle kıkırdadım. Hoş dokunuş Google. Unboxing kazanıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

İyi bilindiği gibi, orijinal Chromecast ve Chromecast Ultra (4K), kullanıcıların telefonlarındaki içerikleri bulmalarına ve büyük ekranda izlemek için TV’lerine “yayınlamalarına” olanak tanır. Orijinal cihazlar esasen görünmezdi. Buradaki en büyük gelişme, bir ekran arayüzü ve bir uzaktan kumandanın eklenmesidir.

Uzaktan kumanda, TV’nizi kontrol eden güç ve ses düğmeleriyle birlikte gelir. İşin garibi, güç düğmesi, kompakt uzaktan kumandanın sol alt bölümünde bulunur, ancak yan taraftaki ses düğmeleri, benzer düğmelere sahip bir Roku veya Amazon Fire TV uzaktan kumandası kullanan herkese tanıdık gelecektir.

Uzaktan kumandanın üstünde, yukarı, aşağı, sola ve sağa tıklamanıza izin veren bir daire vardır. Dairenin altında bir Google Asistan düğmesi, bir “geri” tuşu, bir sessize alma düğmesi, YouTube ve Netflix’e erişmek için iki kısayol tuşu ve bir ana sayfa düğmesi bulunur. Uzaktan kumanda harika hissettiriyor, ancak yalnızca çok uzun süredir diğer akış cihazı uzaktan kumandalarını kullandığım için düğme düzenine alışmak biraz zaman aldı.

Chromecast dongle, doğrudan bir TV’nin HDMI bağlantı noktasına takılarak 4K HDR ve Dolby Vision’ı destekleyen yüksek hızlı bir HDMI kablosuna sahip olma endişesini ortadan kaldırır.

Bu, yeni Google Chromecast’te bulunan en şaşırtıcı özelliklerden ikisini, özellikle 50 dolarlık fiyata getiriyor: Dolby Vision ve Dolby Atmos . Dolby Vision içerik kitaplıkları, Netflix, Disney + ve Amazon Prime Video gibi hizmetlerdeki hızlı bir klipte büyüyor ve Dolby Vision özellikli bir TV ile bu içerik harika görünüyor. Dolby Atmos surround ses desteği de mevcuttur, ancak kullanılabilirliği bir akış uygulamasından diğerine değişecektir.

Google, yeni Chromecast’in anteni hakkında pek bir şey yayınlamıyor, ancak deneyimlerime göre, sürekli akış için Wi-Fi sinyallerini çekme konusunda ortalamanın üzerinde bir iş çıkardı.

KURULUM

Yeni Chromecast’i kullanmak kadar kolay, kurulumunu yapmak biraz zaman alıyor. Bu, daha gelişmiş hale geldikçe günümüzde birçok akış cihazı için geçerlidir. Yine de, yeni Chromecast’e özgü olan, atlamak için bazı çemberler var.

İOS veya Android için Google Home uygulamasına henüz sahip değilseniz, onu indirmek isteyeceksiniz – Chromecast’in kurulumunu yapmanız gerekir. Google TV’li Chromecast açıldıktan sonra, Google Home uygulamasında kurulacak yeni bir cihaz olarak görünecektir. Talimatları takip etmeniz yeterlidir ve cihaz kısa sürede ağınıza bağlanacaktır. Çoğu kişi Wi-Fi kullanacak, ancak ek olarak satın alınabilecek bir Ethernet adaptörü erişimcisi var.

Oradan, Chromecast yüklemek için birkaç uygulama sunacak (diğerleri daha sonra manuel olarak yüklenmelidir), TV’nizin gücünü ve sesini çalıştırmayı test edecek, bazı güncellemeleri getirecek, birkaç kez yeniden başlatacak, Google Asistan sesli izlemeyi kuracak – ve nihayetinde cihaz kurulacak. Bu işlem biraz zaman alacaktır. Ama bekleyin, dahası var.

İşte Google’ın Google TV deneyimini büyük ölçüde iyileştirebileceği yer: Kullanıcıları akış uygulamalarına giriş yaparak. Google tüm şifrelerimi saklar. Android telefonumda uygulamalarıma giriş yaptım. Google’ın oturum açma sürecini otomatikleştirmesi çok büyük bir talep değil. Öyleyse… lütfen Google?

Şimdilik, kullanıcıların abone oldukları tüm akış uygulamaları için kullanıcı adlarını ve şifrelerini girme sürecinden geçmeleri gerekiyor. Açıkçası, bu muhtemelen kurulumun en çok zaman alan kısmı.

Son ve çok önemli bir not: Varsayılan olarak, yeni Chromecast her zaman açık Dolby Vision ile birlikte gelir. Bu, TV’niz Dolby Vision’ı destekliyorsa, her şeyin Dolby Vision’da sunulacağı ve dolayısıyla resim ön ayarlarınızın sınırlı olacağı anlamına gelir. Sadece bu değil, Dolby Vision olmayan içerikler doğru görünmeyecek. Google TV’deki uygulamaların renkleri bile doğru görünmüyor. Bunu düzeltmek için Ayarlar’a gidin ve Video Ayarları altında İçeriği Eşleştir’i seçin . Bu, TV’nin yalnızca Dolby Vision içeriği oynatılırken Dolby Vision moduna geçmesini sağlar.

Google TV bölümü

Google TV’li yeni Google Chromecast, tamamen Google TV ekran arayüzü ile ilgili ve Sony ve bazı Hisense TV’lerde bulunan Android TV arayüzünden ve Nvidia Shield’den oldukça farklı görünse de, bazı önemli özelliklere rağmen tanıdık geliyor. farklılıklar.

Google TV, ağırlıklı olarak içerik önerilerine odaklanmıştır. Zamanla neleri izlemekten hoşlandığınızı öğrenir ve istediğiniz içeriği öne ve merkeze koymaya çalışır. Ayrıca, izlemek için belirli bir uygulamaya girmenizi gerektirmez. En azından manuel olarak değil. Stranger Things’e tıklamak için bir slaytın hemen yanında  Captain Marvel’a tıklayabileceğiniz bir yer göreceksiniz . İçeriğin sırasıyla HBO Max veya Netflix’te olduğunu gösteren hiçbir şey yok. Zaten oynat düğmesine bastığınız bir sonraki ekrana kadar olmaz.

Netflix veya HBO Max gibi belirli bir platformda bulunan içeriği keşfetmek istiyorsanız, uygulamaların tümü “Sizin İçin” bölümünün hemen altındaki bir şerit üzerine yerleştirilmiştir. İhtiyaç duyup duymayacağınız / yapmak isteyip istemediğiniz, Google’ın görüntüleme tercihlerinizi ve alışkanlıklarınızı ne kadar iyi anladığına bağlı olabilir.

Açıkçası, birkaç izleyiciye sahip haneler için bireysel profil desteği çok önemlidir ve endişelenmeyin, yeni Chromecast bunu desteklemektedir, Disney + veya Netflix’in yaklaşımına alışkınsanız beklediğiniz şekilde değil.

Bireysel Google TV içerik önerileri için, kullanıcıların kendi Google hesaplarında oturum açmaları gerekecektir. Bununla birlikte, bunun bireysel uygulamalar üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Kimin Google hesabı kullanılıyor olursa olsun, Netflix ve diğer uygulamalar, bu uygulamalarda kimlerin oturum açtığına bağlı olarak aynı profilleri sunmaya devam edecek.

Peki Verimi Nasıl?

Amazon Fire TV Stick Roku Akış Çubuğu +

Amazon Fire TV Küpü Roku Ultra

Bana göre, buradaki gerçek performans ölçütü Google TV deneyimininki. Ve bu cephede şunu söylemeliyim: Şimdiye kadar, çok iyi.

Google TV, izleme tercihlerimi tam olarak belirlemedi, ancak adil olmak gerekirse, onu yalnızca birkaç haftadır kullanıyorum. Ayrıca Google’ın bana neyin yapıştığını görmek için duvara birkaç şey atmasını bekliyorum. İşlem zaman alıyor ve daha fazla bilgi edindikçe bu bölümü güncelleyeceğim.

Ayrıca, YouTube önerilen videolarımın televizyonumda telefonumda göründükleri gibi görünmesini de seviyorum. Bunlar küçük şeyler.

Yeni Chromecast ayrıca diğer birçok Google akıllı ev cihazıyla birleşerek Google Nest Kameralar ve Google Nest kapı zillerinden video yayınlarına bakmayı ve tüm evi kapsayan bir ses çözümünün parçası olarak hareket etmeyi mümkün kılıyor . Yeni Chromecast’i bir Google Home veya Google Nest hoparlörü kullanarak da kontrol edebilirsiniz .

Açıkçası, Google TV’li Chromecast, genel olarak Android Telefon kullanıcılarına ve Google ürünlerinin hayranlarına daha fazla değer sunuyor. Sert bir Apple hayranıysanız, Apple TV 4K benzer bir deneyim sunabilir – maliyetin yaklaşık üç katı.

Yine de, yalnızca bir akış cihazı olarak kendi yararına, Google TV’li yeni Google Chromecast’in, bir akıllı TV platformuyla evli olmayan hemen hemen herkes için harika bir seçim olduğunu düşünüyorum.

Bizim almamız

Google TV’li yeni Google Chromecast, akış donanımı alanında biraz daha fazla varlığa ihtiyaç duyan büyük bir teknoloji şirketi için doğru yönde akıllı bir hareket. Orijinal Chromecast çok ucuz olduğu için iyi sattı, ancak bu yeni modelin daha da iyi satacağını düşünüyorum çünkü etkileşime girebileceğiniz bir cihaz. Google, içerik öneri motorunu olgunlaştırabilirse, bu birkaç ay içinde dünyanın en çok satan yayıncısı olabilir.

Daha iyi bir alternatif var mı?

Roku Streaming Stick +, kendi avantajları olan basit bir akış platformu sunar, ancak Google TV’nin yaptığı türden içerik önerileri sunmaz. 40 ABD doları ve 4K / HDR özellikleriyle, güçlü bir seçenek, ancak buna “daha iyi” demekten çekiniyorum. Karşılaştırıldığında, Amazon Fire TV 4K ayrıca Dolby Vision’ı da destekliyor, Alexa entegrasyonu ile Amazon evrenine sıkı sıkıya bağlı ve 50 dolara mal oluyor. Benzer özelliklerle, seçim Google Ekibi veya Amazon Ekibi’nde olup olmadığınıza bağlıdır.

Kesinlikle Satın almalısın!

Evet. Google TV’li yeni Google Chromecast, olağanüstü bir üründür.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli