Sıradaki içerik:

Yeni bir bilgisayar kullanmadan önce yapılması gereken 11 şey

Google Pay, İlişkilere Odaklanarak Tam Bir Yenileme Yapıyor

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google, iOS ve Android’de tamamen yeniden keşfedilmiş bir Google Pay sürümünü piyasaya sürüyor.

Google Pay, çevrimiçi, mağazada ve arkadaşlar arasında ödemeleri her zaman basitleştirmiştir. Sürekli olarak en popüler mobil ödeme platformlarından biri olmasına rağmen, Google onu olduğu gibi bırakmaktan memnun değil.

Şirket, The Keyword’de Google Pay’i her zaman uğraştığınız kişiler ve işletmelerle olan ilişkilere yeniden odaklanarak tamamen yeniden çalıştığını duyurdu .

Google Pay Yeniden Tasarlanıyor

Yeni Google Pay uygulaması, en sık ödediğiniz arkadaşlarınıza ve işletmelere odaklanır. Belirli bir yerden tüm işlemleri ve teklifleri hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Hepsi konuşmalar etrafında yapılandırılmıştır, bu nedenle daha önce akıllı telefon kullanmış olan herkes için doğal görünmelidir.

Google, ödemeleri arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmanın, kimin ödeme yaptığını ve kimin ödemediğini takip etmeyi kolaylaştıracak daha kolay bir yol duyurdu. Ve matematikten nefret eden herkes için, Google Pay sizin için hepsini halletmeyi vaat ediyor.

Google, ödeme yapmanın dışında, yeni Google Pay ile paranızı yönetmenize yardımcı olmaya da odaklanıyor. Kartlarınızı ve banka hesaplarınızı Google Pay’e bağlamanız gerekir ve zaman içinde harcama özetleri ve eğilimleri sağlar. Ayrıca, çeşitli ödeme yöntemlerinde de işlemleri arayabilir, bu da paranızın nereye gittiğini görmenizi kolaylaştırır.

Şirket ayrıca teklifleri Google Pay’e entegre ediyor. Burger King, Etsy, REI Co-op, Sweetgreen, Target, Warby Parker ve diğerlerinin tekliflerini otomatik olarak kullanmak için anlaşmalar yaptı.

Elbette Google Pay değişirken, her türlü yerde kabul gören temassız ödeme hizmeti olarak hizmet vermeye devam edecek. Bununla Google, uygulamanın güvenliğini geliştirdi. Sizi gelişmiş güvenlik ile korur ve gizlilik ayarlarını seçmeniz için size şeffaflık ve denetim sağlar.

Gelecekte Google, Google Pay’e entegre edilmiş mobil öncelikli yeni bir banka hesabı olan Plex’i sunmak için bankalarla ortaklık kurmaya hazırlanıyor. Dijital banka hesapları, aylık ücretler, kredili mevduat ücretleri veya minimum bakiye gereksinimleri sunmayacaktır. Google, bu özelliği Google Pay’e getirmek için 11 banka ve kredi birliği ile ortaklık kurdu.

Yeni Google Pay Ne Zaman Kullanılabilir?

Güncellemenin ABD’deki hem Android hem de iOS cihazlara gelmesi planlanıyor, bu nedenle bir Google Pay kullanıcısıysanız, yeni özelliklerden hemen yararlanabilmelisiniz. Ancak, dijital banka hesapları 2021’e kadar kullanılamayacak, bu nedenle bunlardan birine kaydolmak için biraz beklemeniz gerekecek.

Yeni uygulamayı denemek için Google Pay’in en son sürümünü Android  veya iOS’ta indirin . Oradan, yeni özelliklerden ve artırılmış güvenlik düzeyinden yararlanabileceksiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli