Sıradaki içerik:

Samsung’un 2021 için katlanabilir telefon planı fazlasıyla umut verici görünüyor

Google’ın en yeni AR özelliği, sanal olarak makyaj yapmayı deneyin!

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Halihazırda ne istediğinizi bilmiyorsanız, belirli ürünler için çevrimiçi alışveriş yapmak hala zordur,

ancak teknolojilerin işleri kolaylaştıracak şekillerde kullanımını giderek daha fazla görüyoruz. En son örnek, kullanıcıların nasıl göründüğünü görmek için belirli markalardan makyaj yapmayı sanal olarak denemelerini sağlayan Google’ın en yeni AR özelliğidir.

Yeni özellik, ABD’deki kullanıcılar için Google uygulamasına geldi; MAC Cosmetics ve L’Oreal dahil birçok markanın ürünlerini kapsar. Belirli desteklenen makyaj ürünlerini arayan kullanıcılar, nasıl göründüklerini değerlendirmek için bunları farklı ten tonlarına sahip yüzlerde görebilirler.

Çevrimiçi gezinmeyi bir adım daha ileri götürmek isteyenler, telefonlarının kamerasını kullanarak ürünleri sanal olarak bir AR deneyimi olarak deneyebilirler. Bunu yapmak için, Google, kullanıcıların aracı açmak için ürünün Google Arama bilgi panelindeki ‘Deneyin’ düğmesine tıkladığınızda dokunduğunuzu kayıt eder .

Araç, şirketler tarafından sunulan farklı renk tonları arasında geçiş yapmanın yanı sıra ürünler için alışveriş yapmak için bir bağlantı içerir. Google, kullanıcıların artık giyim, güzellik, ev ve bahçe ürünleri için önerileri Google uygulamalarında keşfetme akışlarında ve Google Alışveriş’te göreceklerini belirtti.

Shoploop ekibiyle birlikte başlatılan bir özellik olan Google’a göre, karşılaşabileceğiniz ürünler hakkında bilgi sağlamak için uzmanlar seçildi. Özellikler şu anda mevcut, ancak bunlara erişmek için mobil cihazlarda Google uygulamasını kullanmanız gerekecek.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli