Sıradaki içerik:

Nokia 8.3 5G, önümüzdeki hafta mmWave desteği ile Verizon’da piyasaya sürülecek

HomePod mini

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple, Ekim 2020’de standart HomePod ile birlikte satılan yeni ve daha uygun fiyatlı 99 $ ‘lık HomePod seçeneği olan HomePod mini’yi tanıttı.

HomePod mini olan HomePod küçük sürümü de ölçüm, 3.3 inç boyunda HomePod en 6.8 inç yüksekliği ile karşılaştırıldığında. Mevcut beyaz ve uzay grisi , HomePod Mini özellikleri a kumaş kaplı küresel bir tasarıma bir sahiptir üstü düz aydınlatmalı dokunmatik arayüzü arayüzü Siri aktive ve müziği kontrol etmek için.

HomePod gibi, HomePod mini de Apple Music ile çalışmak içindir , ancak aynı zamanda podcast’leri, iHeartRadio, radio.com ve TuneIn’den gelen radyo istasyonlarını da destekler ve Pandora ve Amazon Music desteği yıl içinde piyasaya çıkacaktır.

HomePod mini , zengin ses için sol ve sağ kanallarla bir stereo çifti oluşturmak üzere eşleştirilebilir ve birden çok HomePod mini, birden çok odaya müzik akışı sağlamak için evin her yerinde birlikte çalışabilir. İki HomePod mini eşleştirilebilir ancak HomePod mini, HomePod ile eşleştirilemez.

HomePod mini’nin içinde, ilk olarak Apple Watch Series 5’te kullanılan aynı çip olan bir S5 yongası bulunur. S5 yongası , çalmakta olan müziği ses yüksekliği için optimize etmek, dinamiği ayarlamak üzere analiz etmek için Apple tasarımı yazılımla çalışır. gerçek zamanlı olarak sürücü ve pasif radyatör hareketini kontrol edin.

Bir var tek tam aralıklı sürücü bir neodimyum mıknatıs ve Apple sonuçları ne diyor için iki kuvvet önleyici pasif radyatörler tarafından desteklenmektedir HomePod Mini içeride, derin bas ve yepyeni yüksek frekanslarda . Standart HomePod’da 7 tweeter dizisi vardır ve her tweeter’ın kendi sürücüsü vardır, bu nedenle tek sürücülü HomePod mini, HomePod’un sesiyle eşleşemez.

HomePod Mini içeride daha az donanım var olsa da, Apple kullandığı söylüyor HomePod aynı akustik prensipleri bir ile akustik dalga kılavuzu direkt ses, aşağı ve bir için hoparlör dibinde bitip 360 derece ses deneyimi .

Apple’a göre, HomePod mini, bir odanın hemen hemen her yerinde tutarlı ses sağlayabilir ve hesaplamalı ses aracılığıyla daha büyük bir hoparlörün tonlarını taklit edebilir. Bir üç mikrofon seti Siri komutları dinlemek için tasarlanmış ve bir dördüncü mikrofon içe bakan sesi izole eden için hoparlörden gelen daha iyi ses algılaması Müzik çalarken.

HomePod olduğu gibi, HomePod mini’nizdeki Siri bir sağlayabilir kişiselleştirilmiş bir deneyim tarafından farklı sesler belirleme , bir ailenin altı üyelerine up onların tercihlerine müzik ve podcast uyarlayarak ve kişisel isteklere yanıt.

Yeni bir özellik, HomePod mini kullanıcılarının , kişiselleştirilmiş haberler, hava durumu, trafik, hatırlatıcılar ve takvim randevuları sunan Siri ile günlerinin anlık görüntüsü için kişisel bir güncelleme istemelerine olanak tanır .

HomePod mini, U1 çipi olan iPhone’larla arayüz oluşturmasına olanak tanıyan yerleşik bir U1 Ultra Geniş Bant yongasına sahiptir . HomePod mini bir iPhone yakın getirmek olacaktır oynuyor müzik izin iPhone’da edilecek HomePod mini kapalı teslim .

Bu yılın ilerleyen günlerinde HomePod mini, bir cihazdan diğerine ses aktarılırken görsel, işitsel ve dokunsal efektleri destekleyecek . Kişiselleştirilmiş dinleme önerileri , HomePod mini’nin yanında iPhone’da görünecek ve iPhone’un kilidi açılmadığında bile kontroller mevcut olacak .

HomePod mini, evde kaybolan bir iPhone, iPad, iPod touch, Mac veya Apple Watch’u bir sesi tetikleyerek bulmanıza yardımcı olmak için Bul’u etkinleştirebilir .

HomePod mini, HomeKit uyumlu akıllı ev aksesuarlarını kontrol edebilir ve siz uzaktayken HomeKit cihazlarına erişim sağlamak için bir ana merkez görevi görür .

HomePod ve HomePod mini , mesajların bir cihazdan diğerine gönderilmesine izin veren bir İnterkom özelliği ile çalışır . İnterkom , odalarda , Ev uygulamasında ayarlanan belirli bir bölgede veya aynı anda evde birden fazla odada çalışır.

İnterkom iPhone, iPad, Apple Watch, AirPods ve CarPlay ile kullanılabilir, böylece aile üyeleriyle iletişim kurmak için mesajlar herhangi bir cihazdan HomePod mini’ye gönderilebilir .

HomePod mini, Siri Kısayol görevleri , yağmur gibi rahatlatıcı sesler çalmak için ortam sesleri , iPhone’a gönderilebilen web arama sonuçları ve bir şarkı, çalma listesi veya radyo istasyonuyla uyanmak için müzik alarmları gibi bir dizi başka özelliği destekler .

Fiyatlandırma ve Kullanılabilirlik

HomePod mini 99 $ fiyatla satılıyor ve 6 Kasım Cuma günü Pasifik Saati 05: 00’da başlayacak siparişlerle ön sipariş verilebilecek. İlk siparişler 16 Kasım haftasında gönderilecek.

HomePod mini ilk olarak Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Hong Kong, Hindistan, Japonya, İspanya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürülecek ve bu yılın ilerleyen günlerinde Çin, Meksika ve Tayvan’da da piyasaya sürülecek.

Tasarım

HomePod mini, standart HomePod’a benziyor ve beyaz veya uzay grisi ile aynı ağ kaplı “akustik olarak şeffaf kumaş” tasarımını kullanıyor. HomePod mini, silindirik bir gövdeden ziyade, üstte fiziksel kontroller ve bir Siri dalga formu sunan bir ekrana sahip daha yuvarlak, bombeli bir gövdeye sahiptir.

HomePod mini, 3,3 inç uzunluğunda ve 3,9 inç genişliğindedir ve 0,76 pound ağırlığındadır, bu nedenle hemen hemen her yere sığacak kadar küçüktür.

HomePod mini, ürünle birlikte verilen 20 W güç adaptörüyle çalışmak üzere tasarlanmış, ucunda bir USB-C konektörü bulunan çıkarılamaz bir güç kablosuyla çalışır. HomePod mini, HomePod gibi bir fiş yerine bir USB-C konektörüne sahip olduğundan, potansiyel olarak bir pil paketi, MacBook veya başka bir aksesuarla çalıştırılabilir.

Dokunma Hareketleri

HomePod mini, cihazın üst kısmındaki dokunmaya dayalı arayüzü kullanarak birkaç dokunma hareketini destekler. Bir dokunuş müziği duraklatır veya çalar ve iki kez dokunma bir sonraki parçaya geçer. Üç kez dokunma önceki parçaya geri döner ve dokunup basılı tutma Siri’yi getirir.

“+” Düğmesine dokunup basılı tutmak ses seviyesini yükseltir ve “-” düğmesine dokunup basılı tutmak sesi azaltır.

Ses Kalitesi ve Donanım

HomePod mini’de, Apple’ın Apple Watch Series 5’te kullandığı yonga ile aynı olan bir A5 yongası var. Apple, uygulanacak müziği analiz etmek için yazılımı kullanarak HomePod mini’nin küçük muhafazasından maksimum sesi çıkarmak için A5 yongasını kullanıyor Yüksekliği optimize etmek, dinamik aralığı ayarlamak ve sürücüyü ve pasif radyatörleri kontrol etmek için modelleri ayarlama.

HomePod mini’nin içinde, Apple’ın söylediği derin bas ve keskin yüksek frekanslar için neodimyum mıknatıs ve iki kuvvet iptal eden pasif radyatör tarafından desteklenen tam kapsamlı bir sürücü var. HomePod mini, her biri kendi bağımsız sürücüsüne sahip yedi tweeter dizisi ile donatılmış tam HomePod’dan çok daha az dahili donanıma sahiptir.

HomePod mini aynı donanım kurulumuna sahip olmasa da Apple, aynı 360 derecelik sesi, sesi hoparlörün altından yönlendiren bir akustik dalga kılavuzu aracılığıyla sağladığını söylüyor. Apple’a göre HomePod mini, tutarlı ses sağlamak için odanın herhangi bir yerine yerleştirilebilir.

HomePod mini, sürücünün yanı sıra “Hey Siri” komutlarını dinlemek için üç mikrofon dizisi ve müzik çalarken ses algılamayı iyileştirmek için hoparlörden gelen sesi izole eden içe dönük bir mikrofon içerir.

HomePod mini ayrıca, HomePod mini’nin devir özellikleri ve diğer işlevler için U1 donanımlı iPhone’larla benzersiz yollarla arabirim oluşturmasına olanak tanıyan bir U1 Ultra Geniş Bant yongasıyla donatılmıştır.

Stereo Eşleştirme

Müzik birden çok HomePod minisinde, HomePods’da ve AirPlay 2 hoparlöründe aynı anda evde çalınabilir, ancak tek bir odadaki iki HomePod minisi, bir alanı sesle doldurmak için sol ve sağ kanallarla stereo çifti olarak birlikte de çalışabilir .

İki HomePod mini eşleştirilebilmesine rağmen, HomePod mini tam boyutlu HomePod ile eşleştirilemez.

Müzik Çalma

HomePod mini, Apple’ın aylık 9,99 ABD dolarından başlayan müzik akışı hizmeti Apple Music ile çalışır. Doğrudan WiFi üzerinden buluttaki Apple Music’e bağlanır, böylece bir kullanıcının çalma listeleri, müzik karışımları ve tercihleri ​​içeren müzik kitaplığına erişebilir.

HomePod mini, paylaşılan bir Sıradaki listesini destekler, böylece bir evdeki tüm insanlar müzik çalma listesine katkıda bulunabilir ve bir Apple Music hesabına bağlandıktan sonra evdeki herkesin komutlarını kabul edebilir.

Ayrıca, ailenin altı üyesine kadar sesini tanıyabilen HomePod mini ile çoklu kullanıcı desteği de var, böylece her kişi kendi Apple Music içeriğinin yanı sıra kişisel takvimler, hatırlatıcı listeleri ve daha fazlası gibi şeylere erişebilir.

HomePod mini ayrıca iTunes Müzik satın alımları, Apple Music veya iTunes Match Aboneliği ile iCloud Müzik Kitaplığı, Apple Radio, Podcast’ler ve iPhone, iPad, iPod Touch, Apple TV ve Mac’ten AirPlay içeriği ile çalışır.

Desteklenen Üçüncü Taraf Müzik Hizmetleri

HomePod mini; iHeartRadio, Radio.com ve TuneIn ile çalışır, ancak gelecekte Pandora ve Amazon Music gibi müzik hizmetlerini de destekleyecektir.

Siri Entegrasyonu

Siri, çoğu müzik çalma işlemi Siri komutlarıyla kontrol edilen HomePod mini’nin önemli bir parçasıdır. Siri, kişisel zevklere göre müzik önerileri yapabilir, müziğin keşfedilmesine yardımcı olabilir ve asistan, her kullanıcının neyi sevdiğini takip edebilir.

HomePod’da Siri ile çalışan sorular ve komutlar arasında “Bunun gibi daha fazla şarkı çal”, “Yeni bir şeyler çal”, “Kim söylüyor?” ve “Bunun gibi daha çok oyna.”

Siri, rakip hoparlörlerde Alexa veya Google Assistant’a benzer şekilde bir ev asistanı olarak çalışmak üzere tasarlanmıştır. Siri çok çeşitli konularla ilgili soruları yanıtlayabilir ve mesaj gönderebilir, telefon görüşmeleri yapabilir, zamanlayıcılar ayarlayabilir, hava durumu güncellemeleri sunabilir, takvim randevuları yapabilir, alışveriş listeleri oluşturabilir ve daha fazlasını yapabilir.

Siri, evdeki herhangi bir kişinin sorularını yanıtlayabilir ve kişileri sesle tanımlayarak her kullanıcı için kişisel içeriğe erişebilir. Her kişinin erişimi iCloud hesabına bağlıdır ve Siri’nin müzik tercihlerine, takvimlere, hatırlatıcılara ve daha fazlasına erişmesine izin verir.

Kişisel Güncelleme

Siri, her kullanıcıya günlerine hızlı bir genel bakış sağlayan kişisel bir güncelleme sağlar. Siri’ye “Güncellemem nedir?” Diye sorma haberler, hava durumu, trafik, hatırlatıcılar ve takvim randevuları sağlar.

Telefon çağrıları

Siri’nin telefon görüşmeleri yapma yeteneği sayesinde HomePod mini, ses temelli konuşmalar için bir hoparlör ve mikrofon görevi görebilir. Evdeki herhangi bir kişi bir arama başlatabilir ve ardından aramayı yerleşik süreklilik özellikleriyle HomePod mini’ye aktarabilir.

Elini

HomePod mini, iPhone’dan aramaları aktarabilmeniz, müzik aktarabilmeniz veya hoparlör olarak kullanmak için Apple TV ile eşleştirebilmeniz için diğer cihazlarla etkileşime girer.

İPhone’da müzik çalarken, müziği sorunsuz bir şekilde vermek için iPhone HomePod mini’nin yakınına getirilebilir. Apple, bu yılın ilerleyen günlerinde ses bir cihazdan diğerine aktarıldığında görsel, işitsel ve dokunsal efektler sağlayacak bir özellik ekliyor.

Kişiselleştirilmiş dinleme önerileri ve müzik kontrolleri, iPhone’un kilidi açılmamış olsa bile HomePod mini’nin yanına yerleştirildiğinde iPhone’da da görünecek.

Diğer Siri Özellikleri

 • Siri Kısayolları – iPhone veya iPad’de oluşturulan Siri Kısayolları HomePod mini’de sesle etkinleştirilebilir.
 • Ortam Sesleri – Siri, yağmur, şömine, dere gibi ortam gürültüsünü çalabilir ve sesin otomatik olarak çalmasını durduracak şekilde bir uyku zamanlayıcısı ayarlayabilir.
 • Bul – Siri’den kayıp bir aygıtı bulmasını istemek, kayıp aygıtın evde bulunabilmesi için bir ses çalmasına neden olur. Bu özellik iPhone, iPad, iPod touch, Mac ve Apple Watch ile çalışır.
 • Web Araması – HomePod mini bir web araması yapabilir ve sonuçları kullanıcının iPhone’una gönderebilir.
 • Haritalar – HomePod’dan bir konum hakkında bilgi isterken iPhone’daki Haritalar’da Siri önerileri görünür.
 • Müzik Alarmları – Kullanıcılar bir müzik alarmıyla Apple Music’ten bir şarkı veya radyo istasyonuyla uyanabilirler.

İnterkom

HomePod mini ile birlikte sunulan ve iOS 14.2’de etkinleştirilen Intercom, aile üyelerinin HomePod mini, HomePod ve diğer cihazları kullanarak evin her yerinde birbirleriyle iletişim kurmasını sağlar.

Apple Watch’taki Walkie-Talkie’ye benzer şekilde, Intercom, ailedeki bir kişinin HomePod mini dahil olmak üzere bir Apple cihazından diğerine Intercom mesajı göndermesine olanak tanır. Mesajlar, belirli bir odadaki, bir bölgedeki veya birden fazla odadaki bir HomePod’a aynı anda gönderilebilir.

HomePod’a aktarılan interkom mesajları ile HomePod, konuşan kişinin sesini otomatik olarak çalar. HomePod, HomePod mini, iPhone, iPad, Apple Watch, AirPods ve CarPlay’e ve buradan mesaj gönderilebilir

HomePod gibi, HomePod mini de bir HomeKit hub olarak işlev görür ve HomeKit cihazlarına uzaktan erişim sağlayarak, bir kullanıcı evden uzakta olduğunda bile kontrol edilebilmelerini sağlar.

Siri aracılığıyla HomePod mini, Siri sesli komutlarıyla kontrol edilebilen HomeKit özellikli aksesuarlarla birlikte tüm HomeKit cihazlarınız için bir kontrol noktası görevi görür.

HomePod’un HomeKit uyumlu bir kapı zili ile eşleştirildiğinde birinin kapıda olduğunu duyurmasını sağlayan bir özellik gibi birkaç başka düzgün entegrasyon da vardır.

HomePod mini, 802.11n WiFi ve Bluetooth 5.0’ı destekler, ayrıca Nesnelerin İnterneti cihazlarını bağlamak için tasarlanmış güvenli, ağ tabanlı bir sistem olan düşük güç tüketimli Thread ağ teknolojisini destekler . HomePod mini’nin İş Parçacığı desteği, HomeKit cihazlarıyla sınırlıdır, bu nedenle platformlar arası kullanılamaz.

Gizlilik

HomePod mini, gizlilik göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Siri, bir “Hey Siri” komutuyla etkinleştirilir ve bu sözler söylenene kadar HomePod mini, odadaki konuşmaları dinlemez. “Hey Siri” uyandırma sözcüğü yüksek sesle söylendiğinde, veriler şifrelenmiş ve anonim bir Siri kimliği kullanılarak Apple’ın sunucularına gönderilir. HomePod mini ile Apple’ın sunucuları arasındaki tüm iletişim, kullanıcı gizliliğini korumak için şifrelenir ve anonimleştirilir.

Yazılım

Apple, iOS cihazları, Mac’ler, Apple TV ve Apple Watch için yaptığı gibi HomePod için düzenli güncellemeler sağlar. Yazılım güncellemeleri, iOS yazılım güncellemelerinin yanı sıra yayınlanır ve iPhone veya iPad’deki Ev uygulaması kullanılarak yüklenebilir.

Uyumluluk

HomePod mini; iPhone SE, iPhone 6s veya üstü, 7. nesil iPod touch, iPad Pro, beşinci nesil iPad veya üstü, iPad Air 2 veya üstü ya da iOS 14 veya iPadOS 14 veya üstü ile iPad mini 4 veya üstü ile çalışır Kurulmuş.

HomePod Serisinde Sırada Ne Var?

Bloomberg’e göre Apple , HomePod ile HomePod mini arasında boyut, ses kalitesi ve maliyet açısından yeni bir HomePod sürümünü düşünüyor . Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği veya Apple’ın standart HomePod’un fiyatını düşürüp düşürmeyeceği belli değil.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli