Sıradaki içerik:

Teknoloji devi Apple yeni iPad’ini tanıttı! Eski modele fahiş zam geldi

İPhone 12, iPhone 12 Pro ve The Mandalorian’dan The Child’ın ne kadar sevimli olduğundan bahsedelim.

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bir hafta daha atlattık millet, eğer dürüst olursam önümüzdeki haftanın ne getireceğinden emin değilim. Ama hadi varoluşsal korku yaratmayan bazı konulara girelim …

Bir hafta daha atlattık millet, eğer dürüst olursam önümüzdeki haftanın ne getireceğinden emin değilim. Ama hadi varoluşsal korku yaratmayan bazı konulara girelim …

İPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun piyasaya sürülmesinden bu yana bir haftadan fazla zaman geçti ve iPhone 12 Pro’yu hala kesinlikle sevdiğimi söylemeliyim. Açıkçası, Midnight Green’i çok sevdiğimden beri beklemediğim Pasifik Mavisi rengine hala cidden aşığım ve mavi en sevdiğim renklerden biri değil. Bazen beceriksiz olabiliyorum ve kazalar oluyor, bu yüzden iPhone 12 Pro’umu kılıfsız kullanacağım konusunda kendime güvenmiyorum, bu yüzden elbette bir vakaya attım ( çok sayıda harika önerimiz var ). Yine de, Pasifik Mavisinin kamera lenslerinin etrafındaki görünmesini seviyorum, işte bu.

Genelde yeni iPhone’umu kamera testleri için Disneyland’e götürmeyi seviyorum , ancak şu anda parklar kapalı olduğu için bu mümkün değil. Açıkçası, bugünlerde evden çıkmadığım için kameraları pek kullanmadım, ancak Apple’ın ProRAW formatını dört gözle bekliyorumbu yıl daha sonra çıkacak. Her zaman fotoğrafçılıkla ilgilenmişimdir, ancak büyük bir DSLR taşımak zorunda kalma fikrinden hiç hoşlanmadım (artı pahalılar), bu yüzden iPhone’um her zaman kameram oldu. Üçüncü taraf uygulamalarla iPhone’da RAW formatında çekim yapmak tamamen mümkün olsa da, kendimi bu günlerde yedek kamera uygulamalarını giderek daha az kullanırken buluyorum (Kamera’ya Kilit Ekranından erişmek daha kolay). Yerleşik Kamerada yerel olarak ProRAW’da çekim yapma seçeneğine sahip olmak, bunu yapmak için başka bir uygulama indirmek zorunda kalmadan, yıllardır beklediğim bir şey. Apple bize ProRAW için bir çıkış tarihi vermedi, ancak iPhone 12 Pro modellerinde (üzgünüm mini ve 12 kullanıcı) piyasaya çıktığında denemek için sabırsızlanıyorum . Bu arada sanırım Dolby Vision kayıt ProRAW’a kadar bizi oyalayabilir.

Şimdiye kadar bildiğimiz gibi iPhone 12 ve iPhone 12 Pro, öncekilerden daha küçük pil boyutlarına sahip. İlk iki gün, iPhone 12 Pro pilimin iPhone 11 Pro’m kadar uzun sürmediğini fark ettim, ancak birkaç gün sonra fark etmeyi bıraktım (zaten evden çıkmadığım için olabilir) ). İPhone 12 Pro’m, uyandığım andan yatma saatine kadar tüm gün dayanabilir. Pili taktığımda biraz daha az pili olabilir, ancak neyse ki Kısayollar’da pil ömrünü yönetmeme yardımcı olacak otomasyonlar kurdum .

Hala iPhone’lar konusundayken, popüler Apple sızıntısı Jon Prosser , gelecekte 1 TB iPhone depolama seçeneği olasılığı hakkında tweet attı . Sadece “umarım 1 TB iPhone’lar için hazırsınızdır” dediği için tweet belirsiz görünüyor. Dürüst olmak gerekirse, Apple’ın iPhone 12 serisi piyasaya sürüldükten sonra yeni bir depolama kapasitesi eklemesini pek olası bulmuyorum, bu yüzden belki bu bir iPhone 13’dür. Ama hey, artık kim bilir, değil mi? Her iki durumda da, bir iPhone’da bu kadar çok yer olmasını isterdim, kesinlikle, ancak fiyat etiketinin çok yüksek olacağını düşünürdüm.

Şu anda Kasım ayında olduğumuz için (2020 neredeyse bitti millet), bu ayın ilerleyen saatlerinde başka bir Apple etkinliğine hazırlanmamız gerekiyor gibi görünüyor. Bu Kasım etkinliğiyle Apple’ın Apple Silicon içeren ilk Mac’lerini açıklaması bekleniyor ve ben heyecanlıyım. Yakında bir masaüstü için pazarda olacağım, bu yüzden Apple Silicon ile bir iMac almayı çok isterim , ancak MacBook’ların önce Apple Silicon’u alması daha olası gibi geliyor. Umarım bu etkinlikte AirTags ve AirPods Studio’yu da görebiliriz.

Öte yandan, The Mandalorian’ın Disney + ‘e dönüşü için çok mutluyum ! Yeni bölümü az önce izledim ( dürüst olmak gerekirse biraz Monster Hunter hisleri alıyordum ), ama şimdiden gelecek haftanın bölümü için sabırsızlanıyorum. The Child bebeklerim hazır ve OtterBox’tan (yalnızca Verizon’da ) yeni The Mandalorian iPhone 12 Pro kılıfımı seviyorum . Demek istediğim, en azından 2020’den iyi bir şey çıktı sanırım.

Her neyse, ögelecek hafta görüşmek dileğimizle, 🙂

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli