Sıradaki içerik:

Windows 10’da “İsteğe Bağlı Kalite Güncellemesi” Nedir?

Mac Uygulamasının Intel Sürümünü M1 Mac’te Çalıştırma

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Varsayılan olarak, Apple Silicon içeren bir Mac, varsa evrensel bir ikili uygulamanın ARM sürümünü her zaman çalıştırır

Önce, “Uygulamalar” klasörünüzü açın. Bunu hızlıca yapmanın bir yolu, “Finder” ı açmak ve ekranın üst kısmındaki menü çubuğundan Git> Uygulamalar’ı seçmektir. Ayrıca bir Finder penceresi açabilir ve kenar çubuğunda “Uygulamalar” ı tıklayabilirsiniz.

“Uygulamalar” klasöründe, Rosetta’da çalıştırmak istediğiniz evrensel ikili uygulamayı bulun. Uygulamanın simgesini sağ tıklayın (veya Ctrl tuşunu basılı tutarak tıklayın) ve “Bilgi Al” ı seçin.

Görünen “Bilgi Al” penceresinde, “Genel” bölümünün altına bakın. “Rosetta’yı kullanarak aç” onay kutusunu etkinleştirin.

Artık Bilgi penceresini kapatabilirsiniz.

Uygulamayı bir sonraki açışınızda, arm64 sürümü yerine Rosetta’yı kullanarak uygulamanın x86_64 sürümünü açacaktır. Bunun yerine uygulamanın Apple Silikon sürümünü çalıştırmaya geri dönmek isterseniz, uygulamanın “Bilgi Al” penceresini tekrar açın ve “Rosetta’yı kullanarak aç” seçeneğinin işaretini kaldırın. İyi şanslar!

Bu umarım zamanla daha az gerekli hale gelecektir. Apple’ın M1 yongasına sahip ilk Apple Silicon Mac’leri, geliştiricilere uygulamalarını ARM’ye taşıyarak gelecekteki Apple Silicon Mac’lerde yerel olarak çalışabilecekleri bir platform sağlayacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli