Sıradaki içerik:

Yeni uygulamalar ve uygulama güncellemeleri 23-27 Aralık tarihleri ​​arasında kabul edilmeyecek

Microsoft Edge, Chrome’u Kullanmak İçin Yeni Bir Kopyala-Yapıştır Özelliği Aldı

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Web’den içerik kopyalayıp yapıştırmanızdan ve karışık bir karmaşaya dönüşmesinden nefret etmiyor musunuz? Microsoft da öyle.

Daha önce bir web tarayıcısından bir belgeye bir şeyi kopyalayıp yapıştırmayı denediyseniz, bunun genellikle karmaşık bir karmaşa olduğunu bilirsiniz. Microsoft, Edge için yeni Akıllı kopyalama özelliği ile korkunç kopyala-yapıştır biçimlendirmesini geçmişte bırakmayı hedefliyor.

Microsoft Edge için Akıllı Kopya Nedir?

Microsoft Edge’in Akıllı kopyası, internetten kopyaladığınız metnin biçimlendirmesini korumayı amaçlamaktadır. Diğer tarayıcılarda, biçimlendirilmiş metni bir web tarayıcısından kopyalayıp yapıştırmak, karışık bir karmaşaya neden olabilir. Ancak Edge, içeriği dağınıklık yaratmadan doğrudan bir metin düzenleyiciye yapıştırmayı kolaylaştırır.

Microsoft Edge için akıllı kopya, bir süredir radarda yer alıyor, ancak Microsoft sonunda Microsoft Edge Canary’de kullanıma sunuyor. Bu, tüm son teknoloji özelliklerin test edildiği Edge’in günlük derleme sürümüdür.

Akıllı kopyalama, kaynak sitenin biçimlendirmesini, aralığını ve metnini koruyarak web’de bulduğunuz içeriği seçmeyi, kopyalamayı ve yapıştırmayı kolaylaştırır. Herhangi bir alanı veya içeriği (grafikler, resimler vb. Dahil) seçmek için farenizi kullanın ve yapıştırdığınızda, bir görüntü olarak yapıştırma veya orijinal kaynak biçimlendirmesini koruma seçeneği elde ederek size değerli zaman kazandırır.

Microsoft Edge için Akıllı Kopyalama Neden Büyük?

Bu yeni Akıllı kopyalama özelliği düşündüğünüzden çok daha büyük. Microsoft uzun bir süredir tarayıcı sahnesinde rekabeti yakalamaya çalışıyordu. Ancak Microsoft’un Edge’i rakiplerine karşı benzersiz bir rakibe dönüştürmek için ilk adımlarını attığını görüyoruz.

Microsoft Edge, on yıldan fazla bir süredir tarayıcı sahnesinde yazılım devinin en iyi bahsi olduğunu kanıtladı. Eski Internet Explorer kamuoyunun gözünden düştüğünden beri, Microsoft geri dönmek için kitaptaki her numarayı denedi.

Şirket Edge için Chromium üssünü benimsediğinde işler umut verici görünmeye başladı. Edge, Chromium’a tam geçiş yaptıktan sonra, Microsoft yeni tarayıcısına modern bir tarayıcının ihtiyaç duyduğu tüm temel özellikleri verdi.

Microsoft açıkça doğru bir şey yaptı, çünkü Edge sonunda iki numaralı nokta için Firefox’u geçti . O zamandan beri Microsoft, tarayıcıların yerel olarak sahip olmadığı özellikleri sunarak liderliğini sağlamlaştırmaya çalışıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli