Sıradaki içerik:

Mini-LED iPad Pro, 2021’in ilk çeyreğinde piyasaya sürülebilir

Morgan Stanley, Apple’ın hizmet sektöründe birçok riskle karşı karşıya olduğunu söylüyor

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple, hizmet geliri ile birçok riskle karşı karşıyadır.

Ne bilmek istiyorsun

 • Morgan Stanley, yeni yatırımcı notunda Apple’ın hizmet gelirleri üzerindeki riski vurguluyor.
 • Analist Kay Huberty, potansiyel düzenlemenin performansı etkileyebileceğini söylüyor.
 • Not ayrıca, Google’ın Apple’a yaptığı ödemelerin uzun vadeli bir risk olarak varsayılan arama motoru olduğunu vurguluyor.

AppleInsider tarafından bildirilen Morgan Stanley, Apple’ın hizmet gelirine yönelik tehdidin güçlü App Store performansına rağmen artmaya devam ettiğinin altını çiziyor .

Morgan Stanley analisti Katy Huberty, yatırımcılara yazdığı bir notta, Sensor Tower’dan alınan ön verilerin, App Store net gelirinin Ekim ayında yıllık bazda% 30 arttığını gösterdiğini söyledi .

Baş analist Katy Huberty, AppleInsider tarafından görülen yatırımcılara yazdığı bir notta, ön verilerin App Store net gelirinin Ekim ayında yıldan yıla% 30 arttığını gösterdiğini yazıyor. Ön Sensor Tower verilerine dayanan bu tahmin, App Store gelirinin Ekim ayında 1,9 milyar $ ‘a ulaştığını gösteriyor – Eylül çeyrek büyümesinden yaklaşık 240 baz puanlık bir hızlanma. Gelir geniş tabanlıydı ve Apple’ın en büyük 10 pazarında benzerdi ve oyun, “Fortnite” ın kaldırılmasıyla ilgili korkulara rağmen App Store harcamalarına hakim olmaya devam etti.

Huberty, genel uygulama indirmeleri yavaşlarken, uygulamalara ve uygulama içi satın almalara yapılan harcamaların artmaya devam ettiğini belirtiyor.

“Bu trendlerin öne sürdüğü şey, kullanıcıların App Store ile güçlü bir oranda etkileşim kurmaya devam etmeleridir. Uygulama indirmelerinin yavaşlamasına rağmen uygulamalara ve mağaza içi satın almalara daha fazla harcama yaparak, Ekim ayında indirme başına net geliri tüm zamanların en yüksek seviyesine çekiyor.”

Bununla birlikte, analist ayrıca ayrı bir araştırma notunda Apple’ın hizmet geliri üzerindeki risklerin de artmaya devam ettiğine işaret ediyor. Apple, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı bir başvuruda , komisyonlarının düşürülmesi veya ortadan kaldırılması durumunda kâr hanesinde önemli bir etki olacağı konusunda yatırımcıları uyardı .

“Şirketin bu tür satışlarda elde ettiği komisyon oranının düşürülmesi veya başka bir şekilde kapsamı daraltılması veya ortadan kaldırılması durumunda, şirketin mali durumu ve faaliyet sonuçları önemli ölçüde olumsuz etkilenebilir.”

Apple’ın, arama motorunu iPhone’da varsayılan olarak ayarlaması için Google’ın ödemesinden elde ettiği gelire yönelik herhangi bir tehditle ilgili olarak Morgan Stanley, Google’ın şu anda yaptığı gibi araştırmaların genellikle yıllar sürdüğüne, kısa vadeli veya orta vadeli bir risk olmadığına inanıyor. Orada.

“Dahası, bu soruşturmaların tipik olarak birkaç yıl sürmesi gerçeği, Apple’ın diğer Hizmetlerinin kullanıcı tarafından benimsenmesini iyileştirmek için potansiyel Google etkisini azaltabilecek bir destek sağlıyor.”

Ayrı bir cephede, Ekim ayının sonundan kalma bir rapor, Apple’ın sonunda kendi arama motorunu kurmaya ve Google Arama ile bağlarını kesmeye bile çalışabileceğini iddia ediyor .

Apple, hizmetlerini App Store dışında genişletmeye odaklanmaya devam ediyor . Şirket , Apple Music , Apple Arcade , Apple News + , Apple TV + ve iCloud’u halihazırda sunmanın yanı sıra , yıl sonunda Fitness + ‘ı da piyasaya sürüyor . Ayrıca , abonelik paketi hizmeti olan Apple One’ı da piyasaya sürdü .

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli