Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S21’in Kilidini Sesinizle Açabilirsiniz

Photoshop’ta Dişler Nasıl Beyazlatılır: 3 Kolay Yöntem

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Photoshop’ta dişleri beyazlatmak göründüğü kadar zor değildir. Konunuzun inci beyazlarını ortaya çıkarmak için bu basit adımları izleyin!

Konunuzun inci beyazını göstermek ister misiniz? Bu eğitimde, herhangi bir fotoğraftaki dişleri nasıl hızlı bir şekilde beyazlatacağınızı göstereceğiz.

Bu ücretsiz görseli Unsplash.com’dan indirerek takip edebilirsiniz  . Birkaç dakika içinde harika sonuçlar elde etmek için kendi fotoğraflarınızdan birini kullanmaktan çekinmeyin.

Neden Photoshop’ta Dişleri Beyazlatmalı?

Fotoğraflarınızdaki dişleri beyazlatmak istemenizin birkaç nedeni var, konunuzun zaten mükemmel beyaz dişleri olsa bile. Her zaman kibirle ilgili değil; bazen teknik hususlar vardır.

Profesyonel fotoğrafçılar ve amatörler, konularının fotoğraflarını çekme zamanı geldiğinde teknik engellerle karşılaşabilirler. Ana engellerden biri kusurlu aydınlatmadır.

Kusurlu aydınlatma, yalnızca uygun pozlamayı sağlayacak parlaklık eksikliği değildir. Bazen, mevcut ışıkta dişlere yansıyabilen ve istenmeyen bir renk atmasına neden olan başka renkler de vardır.

Aslında dişleri beyazlatıyor veya bir renk atmasını (veya her ikisini birden) kaldırıyor olsanız da, aşağıdaki adımlar fotoğrafınızın diğer özelliklerine göre mükemmel beyaz dişler elde etmenizi sağlayacaktır.

Photoshop konusunda uzman olanlar, genellikle aynı sonuçları elde etmenin birkaç yolu olduğunu bilirler. Aşağıda, hem renkli hem de siyah beyaz görüntülerde dişlerin nasıl beyazlatılacağına değineceğiz.

Bir Ton / Doygunluk Ayarlama Katmanı Kullanarak Dişler Nasıl Beyazlatılır

Bir Ton / Doygunluk katmanı oluşturun.

Damlalık aracını etkinleştirmek için okların bulunduğu El simgesine tıklayın .

Damlalık Eğer farenizi resmin üzerinde kaydırırken aracı görünmelidir. Bir numune aralığı seçmek için en sarıya (veya renk tonuna) sahip dişe tıklayın.

Alt Doygunluk dişleri desaturate sola. Açıklık kaydırıcısını artırarak da dişleri aydınlatabilirsiniz .

Tıklayın Ton / Doygunluk katman maskesi ve tıklayın Ctrl + I katman maskesini ters çevirmek için. Katman rengi şimdi Siyah olmalıdır .

Fırça aracı için B’ye basın ve bir Yumuşak Yuvarlak fırça seçin.

Geçiş X veya D ön planda kadar tuşu olan Beyaz .

İle Boya Beyaz bütün dişlerin üzerine.

Gerekirse efekti azaltmak için Opaklık kaydırıcısını indirin.

PortraitPro gibi, fotoğraflarınızdaki dişleri beyazlatabilen ve portrelerinizi birçok güçlü şekilde dönüştürebilen eklentiler vardır  . Ancak mevcut Photoshop seçeneklerinizle dişleri beyazlatmak istiyorsanız, bu basit adımlar çoğu durumda işi halletmelidir.

Yeni Bir Boş Katman Kullanarak Dişler Nasıl Beyazlatılır

Yeni bir Boş katman oluşturun. 

Karışım modunu Parlaklık olarak değiştirin .

Fırça aracı için B’yi seçin ve bir Yumuşak Yuvarlak fırça seçin .

Geçiş X veya D ön plan rengi kadar tuşu olan Beyaz .

İle Boya Beyaz bütün dişlerin üzerine.

Efekti azaltmak için Opaklık kaydırıcısını indirin.

Dişleri beyaza boyamaya başladığınızda, bu aşamadaki etkinin ağır olduğu aşikar olacaktır. Sorun değil çünkü sürecin sonunda bu fotoğrafın opaklığını neredeyse üçte iki oranında azaltmanız gerekecek.

Dişleri “fırçalamayla” ilgili hızlı bir not: çevreleyen piksellerde istenmeyen bir parlama etkisini önlemek için yalnızca dişlerin üzerini boyadığınızdan emin olun.

Siyah Beyaz Bir Görüntüde Dişler Nasıl Beyazlatılır

Renkli görüntülerde olduğu gibi, siyah beyaz bir görüntüde dişleri beyazlatmanın birkaç yolu vardır. Aslında, dişleri beyazlatmak için önceki boş katman yöntemi tam olarak renkli fotoğrafla aynı şekilde kullanılabilirdi.

Ama renkli fotoğraflar için kullanamayacağınız siyah beyaz bir görüntüde dişleri beyazlatmak için biraz farklı bir yöntem kullanalım. Bu örnek için, bir Parlaklık / Kontrast katmanı kullanacağız  .

 1. Bir Parlaklık / Kontrast katmanı oluşturun.

Parlaklık kaydırıcısını sağa ayarlayın . Dişlerdeki vurgular bozulmadan veya kaybolmaya başlamadan hemen önce durun.

Kontrast kaydırıcısını zevkinize göre ayarlayın . Bu adım fotoğrafa göre değişecektir, ancak önemli olan Kontrastı biraz azaltmak veya yükseltmek için dişleri daha çekici hale getirmektir.

Tıklayın Parlaklık / Kontrast tabakası maskesi ve ardından Ctrl + I Katmanı ters çevirmek için Siyah .

Fırça aracı için B’ye basın  ve bir Yumuşak Yuvarlak fırça seçin .

Geçiş X veya D ön plan rengi kadar tuşu olan Beyaz .

İle Boya Beyaz bütün dişlerin üzerine.

Gerekirse efekti azaltmak için Opaklık kaydırıcısını indirin.

Photoshop’ta Dişleri Beyazlatırken Kaçınılması Gerekenler

Photoshop güçlü bir programdır ve araçlarını kötüye kullanmak kolaydır. Photoshop’ta dişleri beyazlatırken aşağıdaki noktaları aklınızda bulundurun.

Beyazlatma İle Fazla Uzağa Gitme

Bazen dişleri tamamen beyaz yapmak her zaman gerekli değildir. Aslında, bunu yapmak neredeyse hiç gerekli değildir. Çok fazla beyazlatma, özellikle parlaklık değeri çok yüksekse, öznenizin dişlerinin doğal olmayan bir şekilde öne çıkmasına neden olacak bir parlama efekti oluşturma riskini taşır.

Saydamlık kaydırıcı en iyi arkadaşınızdır. Beyazlatılmış dişlerin doğal görünmesi için efekti geri çevirmek için bunu kullanın. Diş beyazlatmanın tüm amacı, hiç Photoshop kullanılmamış gibi görünmesini sağlamaktır.

Beyazlatmayı Grup Fotoğraflarında Tutarsız Şekilde Uygulamayın

İki veya daha fazla kişinin gülümsediği ve dişlerini gösterdiği bir fotoğrafınız varsa, deneklerinizin hepsinin dişlerinin her birine aynı göreceli beyazlatma etkisinin uygulanması güzel olmaz mıydı?

Kötü grup fotoğraflarıyla ilgili birkaç tuzaktan, tutarsız rötuş, bir veya daha fazla öznenizin grubun geri kalanına kıyasla tatsız görünmesine neden olabilir. Bunu önlemek için, fotoğrafınızdaki her kişi için en sevdiğiniz diş beyazlatma adımlarını tekrarlayın.

Daha sonra, herkesin aynı mükemmel beyaz dişlere sahip olduğundan emin olmak için efekte ince ayar yapmak için ayarlamalar yapılabilir.

Diğer Fotoğraf Düzenleme Tekniklerinde Uzmanlaşma

Fotoğraflardaki dişlerin beyazlatılması, Photoshop’ta düzenleme işlemi sırasında yapılabilecek birçok temel değişiklikten sadece biridir. Ancak Photoshop bundan çok daha fazlasını yapabilir.

Fotoğraf düzenleme becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, önce temel bilgilere sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli