Sıradaki içerik:

Super Nintendo World tam tur videosu yeni tema parkını gösteriyor

Samsung’un 2021 için katlanabilir telefon planı fazlasıyla umut verici görünüyor

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Güney Koreli teknoloji devi, katlanabilir telefonlarda tartışmasız bir pazar lideridir.

Katlanabilir telefon konseptini canlı tutan ve tekmeleyen iyi bir portföyü var. Bu akıllı telefonlar, bir yıl önce Samsung’un ilk katlanabilir telefonu olan Galaxy Fold’un piyasaya sürülmesiyle niş bir ürün haline geldiğinden beri yaşlandı. Ve şimdi 2021, katlanabilir telefonların yılı olacak gibi görünüyor ve Samsung, portföyünü önemli ölçüde büyütürken, portföyünü herkes için daha erişilebilir hale getirmeyi öneriyor.

Katlanabilir telefon fikri, Samsung dışındaki birçok OEM’in nispeten yeni form faktörünü kendi uygulamalarını başlatmasına rağmen oldukça acemidir . Katlanabilir telefonları bir sonraki büyük teknoloji yeniliği olmaktan alıkoyan sebeplerden biri fiyattır. Samsung dahil üreticiler, fiyatı daha fazla kitlesel çekiciliğin yaratılabileceği kayda değer bir seviyeye indiremediler.

Galaxy Z Fold 2 gibi telefonlar kırışıklıkları azalttı ve döngüleri düzleştirdi (ilk katlanabilirler tarafından ortaya çıktı) ancak ortalama bir tüketici için çok yüksek fiyatlandırıldı. Samsung satışlarını artırmak zorunda kalırsa, fiyat noktasını düşürmek zorunda kalacak. 1.000 doların altındaki katlanabilir bir görüntüleme cihazıyla, bazı ciddi yollara girebilir.

Muhtemelen, teknoloji çemberindeki ilk raporlar göz önüne alındığında – Samsung, 2021’de uygun fiyatlı bir katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor olabilir. Ne kadar uygun fiyatlı olduğu bilinmemekle birlikte, amiral gemisi alıcılarının satın alma kapasitesine yakın bir yerde olma ihtimali dışarıdan bir ihtimal.

Muhtemelen, bu yıl katlanabilir bir telefona şans vermek için en iyi zaman değildi – yarım kalmış işlerin hala çözüldüğünü düşünürsek. Ancak bunun 2021’de değişmesi muhtemeldir. Önümüzdeki yıl, katlanabilir telefonlar talepte bir artış görecek – daha çok fiyatların uygun hale gelmesi ve coşkulu teknolojinin daha rafine ve önemli hale gelmesi.

Bu nedenle Samsung’un bu kategoride üç ila dört yeni telefonla patlama yapması bekleniyor. OLED araştırma firması UBI Research’e göre (The Elec – Kore medyası aracılığıyla) Samsung, 2021’de üç katlanabilir telefon piyasaya sürebilir. Galaxy Z Fold 2 – ve muhtemelen Galaxy Z Fold Lite olarak adlandırılan üçüncü bir yeni model.

Başka bir Güney Kore medyası ET News, Samsung’un 2021’de aslında üç değil dört katlanabilir telefon planladığını bildirdi. Bu cihazların, Samsung’un piyasada sahip olduğu kapaklı ve kitap benzeri form faktörlerinden ikişer olacağı iddia ediliyor. . İki Galaxy Z Fold 3 akıllı telefon ve iki Galaxy Z Flip 2 telefon olabilir. Ancak dördü de ultra ince cama sahip olacak ve 5G’yi destekleyecektir.

Samsung’un bu iddialardan herhangi birini doğrulamak için resmi bir sözü yok. Ancak daha katlanabilir akıllı telefon vaadi aslında şirketin manifestosunda yer alıyor.

Bu, Samsung Mobil İletişim İşi Başkanı ve Başkanı TM Roh tarafından paylaşılan ve 2021 yılında Samsung’un bazıları öncekinden daha erişilebilir olacak daha fazla katlanabilir telefon piyasaya süreceğini garanti eden bir başyazının ışığında görülebilir. Roh, şirketin mobil teknolojideki eğrinin önünde olma uygulamasına sadık kalarak, “katlanabilir portföyümüzü genişleteceğiz, böylece bu çığır açan kategori herkes için daha erişilebilir olacak”,

Bu olağanüstü yılda uzaktan çalışan çok sayıda insan ve Z Kuşağı ve Y kuşağı da dahil olmak üzere diğerlerinin evlerine kapatılmasıyla, akıllı telefonlarda video içeriği tüketmek muazzam bir şekilde arttı. Katlanabilir telefonların eldiven gibi sığdığı bir alan burası. Büyük tablet benzeri katlanabilir ekranı eğlenceyi yeni bir boyuta taşıyor. O halde Galaxy Z Fold 2, “mobil teknolojiyle nelerin mümkün olduğunu yeniden tasarlayan bir akıllı telefon” olarak övgü aldı.

Roh, “Biz (Samsung) bu kategori değiştiren alanı keşfetmeye, geliştirmeye ve genişletmeye devam ederken, bu sadece neler olacağına dair bir ipucu.” Katlanabilir akıllı telefonların lehine artan bir ivme var, çünkü ister bir video izlemek, ister çekim yapmak, ister sadece çoklu görev yapmak isteyin, daha fazla gayrimenkul sağlıyorlar; ve Galaxy katlanabilirlerin bir sonraki aşaması bu talebi daha da artıracak.

Samsung’un, ekran boyutuna ek olarak, yaklaşan katlanabilir akıllı telefonların pil ömrünü, depolama alanını ve diğer özellikleri optimize etmek için kullanıcı etkinliklerinden ve rutinlerinden sürekli olarak öğrenmesine izin vermek için cihaz üzerindeki AI yeteneklerini geliştirme yönünde çalıştığı bildiriliyor. Yapay zeka yetenekleri, “2021’de süper akıllı, profesyonel düzeyde kamera ve video yetenekleri” sunmak için halihazırda devrim niteliğindeki kameralara da inecek.

Katlanabilir akıllı telefonlar önümüzdeki yıl Samsung’un önemli ürün grubu olacak. Olasılıklar yalnızca inanılmaz kişiselleştirilmiş mobil deneyimlerle sınırlı olmayacak, güvenlik, gizlilik ve donanım yönlerine de uzanacak. Dahası, katlanabilir akıllı telefonların seri üretimini yapabilen tek şirket olan Samsung, katlanabilir akıllı telefonlar lehine gıpta ile bakılan Note serisini bırakma riskini alabilir.

Koreliler, yılın ilk yarısında S amiral gemisi serisini, ardından ikinci yarıda Note serisini piyasaya sürdü. 2021’de yılın ikinci bölümü için stratejik bir sürüm olarak Samsung, gün ışığını görmeye ayarlanmış üç ila dört katlanabilir akıllı telefona sahip olabilir. İddiaya göre Samsung, S Pen’i Galaxy S serisine dahil ederek S ve Note serisini birleştirmeyi planlıyor – eğer bunu yaklaşan Galaxy S21 serisine çekerse, o zaman 2021’in ikinci yarısında katlanabilir telefonlar için iyi ayarlanmış bir sahne. .

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli