Sıradaki içerik:

Nvidia’nın RTX 3060 Ti’si Orta Seviye GPU Şampiyonu

Şimdiye Kadar Bulduğumuz En İyi iPhone Ana Ekran Widget’ları

iOS 14 burada , yani iPhone sahipleri, tıpkı Android kullanıcılarının yıllardır yapabildiği gibi en sonunda ana ekran widget’larını denemeye başlayabileceklerianlamına geliyor. Özelleştirmeye nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, burada size nasıl olduğunu gösterdik .

Önce herhangi bir ana ekranın boş bir kısmına uzun basın, ardından + düğmesine (sol üst) dokunarak mevcut widget’ların bir listesini getireceksiniz. Apple’ın paketlediği her şeyi ve üçüncü taraf uygulamaların sunduğu teklifleri göreceksiniz. İşte ana ekranınızda bir yere layık olanlar . Eklemediğimiz bazı favorileriniz varsa, önerilerinizi yorumlara bırakın.

1. Smart Stack

İOS widget’ları için hala ilk günler, bu nedenle bu aşamada gerçekten iyi olanların çoğu Apple tarafından yapıldı (Apple’ın şirket içi geliştiricileri muhtemelen widget’ların yolda olduğuna dair bir uyarıya sahipti) . Yüklemeye değer bir Apple widget’ı , kendiniz seçmek istemediğiniz sürece günün saatine ve diğer faktörlere göre sizin için ilgili widget’ları seçecek olan Smart Stack’dir (widget’a uzun basın ve bunu yapmak için Yığını Düzenle’yi seçin ).

2. Apple Müzik

Ben f Apple Müzik kullanmak birincil müzik akışı hizmeti olarak, ana ekrana widget ekleyerek ‘s değer. (Diğer hizmetlerin de kendi widget’ları vardır . ) Bazı oynatma kontrolleri iyi olurdu, ancak bu büyük bir sorun değil çünkü onları Kontrol Merkezi’nde ve kilit ekranında yine de görüyorsunuz . Kontroller yerine, o anda neyin çaldığını ve daha sonra neyi dinleyeceğinizle ilgili bazı akıllı önerileri göreceksiniz . Widget’a dokunarak uygulamayı açabilirsiniz.

3. IMDb Ne İzlemeli

Saygıdeğer İnternet Filmi Veritabanında aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi pencere öğesi vardır , ancak bizim favorimiz What to W atch (Popüler T raylılar pencere öğesi yakın bir saniyedir). Bir dahaki sefere ne izlemek için sıraya gireceğinize dair daimi bir soruya bir bakışta çözüm sunar ve kültürel zeitgeist söz konusu olduğunda sizi döngüde tutar. İlgili filme atlamak ve IMDb uygulamasında sayfayı görmek için küçük resimlerden herhangi birine dokunun .

4.  Dropbox

Bazen bulut depolama uygulaması Dropbox’ta kaç işlev ve özellik olduğunu unutmak çok kolaydır, bu nedenle Eylemi Başlat pencere öğesi ile bunların farkında olduğunuzdan ve onları elinizin altında tuttuğunuzdan emin olun. T burada gösterileri geçtiğimiz günlerde kullanışlı olan dosyaları değişmiş olması da biri . Dropbox uygulamasında seçeneği bulmak zorunda kalmadan, parmağınızla bir dokunuşla dosya yükleyebilir, fotoğraf yükleyebilir, belge tarayabilir veya bir ses klibi kaydedebilirsiniz.

5. Siri Uygulama Önerileri

Apple, iOS 14’teki yeni Uygulama Çekmecesi ile uygulama aşırı yükünü ele aldı, ancak bu Siri widget’ı da bir el ödünç verebilir – peşinde olduğunuz uygulamayı bulmak için (veya onu aramak zorunda kalmak) her ekranda kaydırmayı unutun. Siri’nin sizin için önermesini sağlayın. Gördüğünüz uygulamalar, günün saatine ve önceki uygulama kullanımına bağlı olacaktır ve hatta herhangi bir uygulamayı kopyalamadan birkaç Siri Uygulama Önerileri widget’ını yan yana ayarlayabilirsiniz.

6. Apple Takvim

Bariz bir seçim ama değerli bir seçim: Takvim uygulamaları, ana ekran widget’larının ne kadar yararlı olabileceğini göstererek, bilmeniz gereken bilgileri, sizi gerçek uygulamanın kendisini açmak zorunda bırakmadan göz atılabilir bir biçimde size verir. Burada bahsettiğimiz diğer birçok widget gibi, Apple Takvim widget’ı da farklı şekil ve düzen seçenekleriyle birlikte gelir, böylece yaklaşan programınıza nasıl bakmak istediğinize karar verebilirsiniz.

7.  Wikipedia’da En Çok Okunan

Wikipedia En İyi R ead pencere öğesi, Wikipedia uygulamasına bağlı olarak seçebileceğiniz birkaç öğeden biridir ve günün trend konularını kolayca takip etmenin bir yoludur. Ansiklopediyi her gün açacak vaktiniz olmayabilir, ancak kalkıp yatağa dönme arasında kesinlikle telefonunuzun ana ekranına birkaç kez bakacaksınız ve En İyi R ead pencere öğesi size herhangi bir şey hakkındaki bilgilere anında erişim sağlar. şu anda trend olan.

8.  ETA

ETA uygulaması , mevcut konumunuza, yakındaki trafik koşullarına vb. Bağlı olarak seçtiğiniz destinasyonlara (ev, ofis, market) seyahat süreleri konusunda sizi sürekli güncel tutar . Gün içinde çok hareket ediyorsanız ve özellikle de ana ekranınızda kolay görülebilen bir biçimde görüntüleyebiliyorsanız, bunların tümü sahip olmanız gereken yararlı bilgilerdir . ETA widget’ı bunu çocuk oyuncağı yapar .

9. Ekran Süresi

Telefonunuzu gerçekten kullanmanız gerekenden daha fazla kullanmaktan kaçınmanıza yardımcı olmak için Ekran Süresi kullanıyorsanız, günün ne kadarını ekrana bakarak geçirdiğiniz sürekli olarak size hatırlatılırsa bu en etkili olacaktır . İOS’un bir parçası olarak gelen Ekran Süresi pencere öğesi, size tüm zamanınızın nereye gittiğine dair basit bir döküm sunar ve bu da, ara vermeniz gerektiğinde farkına varma olasılığınızı biraz daha artırır.

10. Piller

Yukarıdaki ekran görüntüsünü alırken yalnızca tek bir cihazımız olsa da – bu cihaz bizim gerçek iPhone’umuzdur – AirPod’lar ve bir Apple Watch dahil olmak üzere birden fazla bağlı cihazdaki şarj seviyesini görmek istediğinizde Piller pencere öğesi kendi başına gelir. Güç kaynağından uzaktayken cihazlarınızdan birinin ölmesini önleyebilir, eğer ne kadar kısa sürede yeniden şarj edilmeleri gerektiğini her zaman bilirseniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli