Sıradaki içerik:

Pixel 5 ve iPhone 12: Hangisini Satın Almalısınız?

Sony, Crunchyroll’u 1,18 Milyar Dolara Satın Alıyor

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Anlaşma hâlâ düzenleyici onaya tabi olsa da, satış Crunchyroll’un Sony’nin Funimation’ın bir parçası olacağını görecek.

Sony, 1,175 milyar $ değerinde bir anlaşma ile AT & T’den anime yayın hizmeti Crunchyroll satın alıyor. Hâlâ yasal onaylara tabi olsa da, anlaşmanın onaylanması bekleniyor ve her iki şirket de ortak bir açıklama yaptı.

AT&T Neden Crunchyroll Satıyor?

Daha önce, Sony’nin Crunchyroll’u satın almaya yakın olduğunu , hizmetin farklı şirketler tarafından satın alındığını bildirmiştik . Şimdi, bir Sony ve AT&T basın bülteninde de teyit edildiği gibi, bu gerçek oldu .

Crunchyroll, 2006 yılında üniversite mezunları tarafından kuruldu ve 2018’de 85 milyar dolarlık Time Warner satın alımının bir parçası olarak AT&T tarafından satın alındı.

Bloomberg’e göre AT&T, varlıkları boşaltmak ve borç ödemek istiyor. Crunchyroll’un satışı, veri merkezlerinin, New York ofislerinin ve daha fazlasının satışının yanı sıra bu yeniden yapılanmanın bir parçası.

Crunchyroll’un yaklaşık 550 çalışanı vardır. Bunların 250’si ABD’de, 200’ü Avrupa’da. AT&T’nin yakında olmasını ve çalışanların nasıl etkileneceğini ummasına rağmen, anlaşmanın ne zaman tamamlandığı konusunda herhangi bir zaman çerçevesi verilmedi.

Anime hizmetinin üç milyon ücretli abonesi bulunmasına rağmen, ücretsiz kullanım ve oyunlar ve ürünler gibi diğer girişimlerle 200’den fazla ülkede toplam 90 milyon tüketiciye ulaşıyor.

AT&T, Crunchyroll’u Sony’nin Funimation’a Sattı

AT&T, Crunchyroll’u özellikle Sony’nin bir yan kuruluşu olan Funimation Global Group’a satıyor. Daha önce Crunchyroll ve Funimation’ı karşılaştırdık ve her ikisi de anime hayranları için iyi seçenekler.

Sony artık hem Crunchyroll hem de Funimation’a sahip olduğundan, ona anime akış pazarında güçlü bir tutunma sağlıyor.

Satın alma işleminden bahseden Sony Pictures Entertainment Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Tony Vinciquerra şunları söyledi:

Funimation ve Aniplex ve Sony Music Entertainment Japonya’daki müthiş ortaklarımız aracılığıyla, bu küresel sanat formunu derinlemesine anlıyoruz ve dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere olağanüstü içerik sunmak için iyi bir konumdayız. Crunchyroll ile birlikte, hayranlar için mümkün olan en iyi deneyimi ve Japonya ve diğer yerlerdeki içerik oluşturucular, yapımcılar ve yayıncılar için daha büyük fırsatlar yaratacağız.

Sony, yasal onaylar da dahil olmak üzere alışılmış kapanış koşullarına tabi olarak Crunchyroll için 1.175 milyar $ ödüyor.

Crunchyroll’un satışı yakında tamamlanacak ve AT&T, yayın odağını HBO Max’e çevirecek – bu, Warner Bros.’un 2021 listesinin tamamını yayınlayacağı haberinin ardından yönetmen Christopher Nolan’ın kısa süre önce “en kötü” olarak damgaladığı bir hizmet. platformda.

Ücretsiz Online Anime İzle

Anime için ödeme yapmak teknenizi yüzdürmüyorsa, çevrimiçi olarak ücretsiz ve yasal olarak anime izleyebileceğiniz birçok harika web sitesi var.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli