Sıradaki içerik:

Zoox kendi kendini süren robotaxi ortaya çıktı – Amazon Cash, çift yönlü pod EV oluşturuyor

Tesla, Model S ve Model X üretimini iki haftadan fazla bir süre durdurdu

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Elektrikli araçlar söz konusu olduğunda, en çok talep gören kesinlikle Tesla’nın modelleri.

Mütevazı büyüklükte bir şehirde yaşayan herkes muhtemelen sokaklarda dolaşan çok sayıda Tesla modeli görür. Model 3 ve Model Y birimlerinin sayısı son aylarda büyük olasılıkla önemli ölçüde artmıştır. Görünüşe göre Tesla alıcıları artık daha düşük fiyatlı birimleri tercih ediyor.

Tesla’nın Model S ve Model X araçlarının üretimini 24 Aralık ile 11 Ocak tarihleri ​​arasında 18 gün süreyle durduracağı bildirildi. Raporlar, durdurulan üretimin araçlara olan düşük talep nedeniyle olduğunu gösteriyor. Tesla’nın artık bir PR departmanı yok ve muhabirlerden gelen yorum taleplerine yanıt vermiyor. Çalışanlara gönderilen dahili bir Tesla e-postasından üretimin durdurulduğu bildirildi.

E-posta raporları, işçilerin bir haftalık tam ücret, birkaç ücretli tatil ve diğer ekiplerle çalışmak için sınırlı ücretli fırsat alacağını bildiriyor. Kapatma, Model S ve Model X hatlarındaki çalışanların, bankalarında yeterli PTO’ya sahip değillerse, beş gün ücretsiz izin alacakları anlamına geliyor. Tesla, uzun süredir daha uygun fiyatlı elektrikli araçlar vaat ediyor ve daha ucuz modellere olan talep, daha lüks modellere olan talebi geride bırakıyor gibi görünüyor.

Modellere olan talebin düşük olmasının bir diğer nedeni de Model S’yi satın alabilenlerin vaat edilen Plaid versiyonunu daha yüksek performansla bekliyor olması olabilir. Tesla, önümüzdeki birkaç yıl içinde 25.000 $ civarında fiyatla daha da uygun fiyatlı bir elektrikli araç sözü verdi.

Daha uygun fiyatlı elektrikli araçlar ve daha uzun sürüş menzilleri, ortalama bir araç alışverişçisinin elektrik kullanmayı ciddi şekilde düşünmesine yardımcı olmak için çok şey yapacaktır. Pek çok alanda birçok insan için zorluk, hala eksik şarj altyapısı ve yavaş şarj süreleridir.

Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli