Sıradaki içerik:

Google Pay, İlişkilere Odaklanarak Tam Bir Yenileme Yapıyor

Tüm PS5 oyunlarında varsayılan oyun ayarları nasıl seçilir

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Altyazıları otomatik olarak nasıl etkinleştireceğiniz veya oynadığınız her PS5 oyunu için bir oyun zorluğu nasıl seçeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Tüm video oyunları için aynı seçenekleri kullanma eğilimindeyseniz, yeni bir başlık başlattığınızda bunları manuel olarak ayarlamak sıkıcıdır. Neyse ki, PlayStation 5, başlattığınız oyunlara otomatik olarak uygulanan varsayılan oyun ayarlarını seçmenize izin veren bir menüye sahiptir.

Ps5’te oyun hazır ayarları menüsünün nerede olduğunu ve gelecekte zamandan tasarruf etmek için varsayılan ayarlarınızı nasıl seçeceğinizi görelim.

PS5’TE oyun ön ayarları menüsüne nasıl erişilir

Ps5’inizin ana ekranından, seçenekler menüsünü açmak için sağ üst köşedeki Ayarlar vitesini seçin. Orada, listeden kayıtlı verileri ve oyun/uygulama Ayarları öğesini seçin.

Bu, solda yeni bir seçenek listesi açacaktır. Oyun Önayarlarına gidin, burada ilgilendiğimiz şey budur. Bu menü, oyunların otomatik olarak uygulayacağı önceden ayarlanmış ayarları seçmenize izin verir, böylece her seferinde bunları seçmek zorunda kalmazsınız.

İşte aralarından seçim yapabileceğiniz ayarlar.

Zorluk

Beklediğiniz gibi , burada kolay, Normal ve zor arasından seçim yapabilirsiniz. Aşırı ya da kullanacak en kolay ve en zor seçenekler de vardır.

Her oyunun farklı zorluk ayarları vardır, bu yüzden tam olarak eşleşmeyebilir. Örneğin, bir oyunda beş zorluk ayarı varsa, ikinci en zor olanı seçmenin bir yolu yoktur. Bu gibi durumlarda, en yakın seçeneği seçecektir.

Her iki durumda da, her zaman en zor veya en kolay zorluğu seçerseniz, seçenekler menüsüne gitmenizi sağlayacaktır.

Performans modu veya Çözünürlük modu

PS5’İN yeni grafik yetenekleri sayesinde, bazen oyunun mümkün olduğunca sorunsuz çalışması ve tüm süslü görsel efektleri görmesi arasında seçim yapmanız gerekir.

Oyunun mümkün olan en yüksek kare hızında çalışmasını istiyorsanız performansı seçin. Bu, çözünürlük, ışın izleme ve benzeri gibi bazı görsel geliştirmelerden ödün verecektir.

Öte yandan, oyunun tüm bu efektleri kullanmasını ve mümkün olduğunca etkileyici görünmesini istiyorsanız çözünürlüğü seçin. Bir uzlaşma olarak, oyun daha düşük bir kare hızında çalışacaktır.

Bu seçeneklerin kullanılabilirliği ve tam olarak neyi etkiledikleri oyunlar arasında farklılık gösterir.

Birinci şahıs görünümü ve üçüncü şahıs görünümü

Hemen hemen tüm oyunlarda varsayılan olarak, kontrol çubuğunu hareket ettirmek karakterinizin görünümünü veya kamerayı aynı yönde hareket ettirir. Yatay veya dikey olarak ters bakmayı tercih ederseniz, bunu burada ayarlayabilir ve yeni bir oyuna başladığınızda ve değiştirmeyi unuttuğunuzda ortaya çıkan kontrol hayal kırıklığından kaçınabilirsiniz.

Hem X hem de Y inversiyon seçeneklerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca, PS5, birinci şahıs ve üçüncü şahıs oyunları için seçeneği birbirinden bağımsız olarak değiştirmenize izin verir.

Altyazı ve ses

Son olarak, bu bölüm altyazıları her seferinde açmak yerine küresel düzeyde ayarlamanıza izin verir. Bu yararlıdır, çünkü bazı oyunlar seçenekler menüsüne erişmenize izin vermeden başlar ve böylece açılış sinemasında iletişim kutusunu kaçırmayı kolaylaştırır.

Tüm oyunlar için altyazıları ayarlamak ve dilin konsolun diliyle eşleşmesini veya oyunun orijinal sesini kullanmasını isteyip istemediğinizi seçmek için bu seçenekleri kullanın. Belki de yeni bir dil öğreniyorsunuz ve örneğin yabancı dil sesini kullanarak oyun oynayarak kendinizi kaptırmak istiyorsunuz.

Ps5 Varsayılanları size zaman kazandırır

Bu seçenekler uzun vadede size biraz zaman kazandıracak, bu yüzden onları PS5’İNİZE ayarlamaya değer. Sadece tüm oyunların tüm bu seçenekleri sunmadığını ve seçtiğiniz küresel ön ayarlara saygı duymayabileceğini unutmayın. Böylece, hala ziyaret eder-oyun seçenekleri yapmak için nasıl emin her şey menü.

Ve PS4 oyunlarını PS5’TE oynayabilmenize rağmen, bu küresel ön ayarlar göz önünde bulundurularak oluşturulmadılar. Bu nedenle, muhtemelen bu seçenekleri manuel olarak da değiştirmeniz gerekecektir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli