Sıradaki içerik:

2021 Model Windows 10 Konsept Tasarımı (Video)

Windows 10’un Yeni Güncellemesi, Adobe Flash’ı Kaldırıyor

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Windows 10 kullanıcıları için isteğe bağlı bir güncelleme yayınladı. “KB4577586” kodlu bu güncelleme, yıl sonu itibarıyla tarihin tozlu raflarına gömülecek olan Adobe Flash’ın sistemden kaldırılıp, bir daha yüklenememesini sağlıyor. Microsoft’un bu hamlesi, Flash’ın ölümünü bir parça daha hızlandırmış olacak.

Windows 10’un Adobe Flash’a sunduğu destek, bu yılın sonunda resmen sona erecek. Ocak ayına geçtiğimizde ise Microsoft’un yeni internet tarayıcısı Edge, Adobe Flash desteğinden mahrum kalacak. Anlaşılan o ki Microsoft, yaklaşan tarihler için adımlar atmaya hazır durumda. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, böyle bir güncelleme ile kullanıcılara, Adobe Flash sonrası süreçte yaşanabilecek sorunlar için önizleme imkanı sunulacağı ifade ediliyor.

Adobe Flash

Microsoft’un Windows 10 için yayınladığı KB4577586 kodlu yazılım güncellemesi, şu an için isteğe bağlı olsa da bu durum değişecek. Şirket yetkilileri, Windows 10’dan Adobe Flash’ın kaldırılmasını sağlayacak aracın, önerilen bir güncellemeyle tüm Windows 10 kullanıcılarına ulaştırılmaya çalışılacağını ifade ediyor. 20212in yaz aylarına gelindiğinde ise Microsoft ile Adobe Flash arasında hiçbir bağ kalmamış olacak.

Microsoft’tan, Internet Explorer’ın Ölümünü Hızlandıracak Adım

Bu arada Adobe Flash’a sırtını dönen tek şirket Microsoft değil. Google da konuyla ilgili bir açıklama yaparak, yıl sonu itibarıyla Chrome ile Adobe Flash arasındaki bağı koparacağını açıkladı. Yıllardır, hayatımızın en iç noktasında kendine yer bulmayı başaran Flash’ın geliştiricisi Adobe ise bu yıl içerisinde Flash’ı bitirecek. Şirket, ilerleyen süreçte kullanıcılar için bazı rehberler yayımlayacağını söylüyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli