Sıradaki içerik:

Amazon, Black Friday için Echo Ürünlerinde % 82’ye Varan İndirim

Windows’ta HP Yazılım Çerçevesi Yüklenmedi Hatası Nasıl Onarılır

avatar

TeknoBlog

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

HP Yazılım Çerçevesi hatasını mı görüyorsunuz? İşte bir anda nasıl düzelttiğiniz.

 Sesi ayarlamak veya bilgisayarınızı uyku moduna geçirmek gibi işlevleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için dizüstü bilgisayarınızda F n + özel tuşlarını kullanıyor musunuz ? Bu özel işlevler aniden HP bilgisayarınızda çalışmayı durdurdu mu? Belki bu Kısayol Tuşu Desteği hata mesajını gördünüz ve nasıl düzelteceğinizi merak ediyorsunuz.

Bu mesaj açıldığında, başlık HP Hotkey Support veya HP Hotkey UWP Service olabilir. Her ikisi de HP bilgisayarlarına önceden yüklenmiş olarak gelen sürücülere atıfta bulunur ve Kısayol Tuşlarının çalışmasını sağlar.

Hatayı şu şekilde düzeltirsiniz.

Kısayol Tuşları nedir?

Özellikle farenizi kullanmayı sevmiyorsanız, ekranınızın önünde çok zaman geçirdiğinizde hayatınızı kolaylaştırabilecek birçok klavye kısayolu vardır. Kısayollar zamandan tasarruf sağlar ve üretkenliği artırır ve kısayol tuşları da istisna değildir.

F n  tuşuyla eşleştirildiğinde , kısayol tuşları, ayarlara girmeden özel işlevleri gerçekleştirmenizi sağlayan tuşlardır.

Örneğin, parlaklığı artırmak için F n  + F6  , mikrofonunuzun sesini kapatmak için F n  + F10 ve harici ekranlar arasında geçiş yapmak için F n  + F4 kullanabilirsiniz. Bu tuşlarda, özel işlevlerini vurgulamak için bir sembol, kelime veya numara etrafında bir kutu bulunur.

Kısayol tuşu işlevleri ve konumları farklı modellere göre değişiklik gösterir, bu nedenle kısayol tuşlarınızın ne yaptığından emin değilseniz kullanım kılavuzunuza bakın.

Normalde, kısayol tuşu sürücüleri önceden yüklenir ve başlangıçta otomatik olarak çalışır, ancak bazen beklenmedik bir şekilde çalışmayı bırakır ve yeniden yüklenmesi gerekir. Bu, sürücüleri güncellediğinizde veya yeni programlar yüklediğinizde ya da otomatik Windows Güncellemeleri sırasında olabilir. Neyse ki, bu kolay bir düzeltme. İlk önce eski sürücüyü kaldırmanıza bile gerek yok.

Yöntem 1: HP Support Assistant’ı Yükleyin

Hata mesajı açıldığında, kullanıcılardan sağlanan bağlantıdan HP Yazılım Çerçevesini yüklemeleri istenir. Maalesef bu bağlantı artık desteklenmiyor ve çalışmıyor. İyi haber, HP Support Assistant’ın onun yerine çalışacak olmasıdır.

İçin baş HP Support Assistant, sayfa. Yüklemek için kırmızı HP Support Assistant düğmesine tıklayın.

Dosya yüklendikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve kısayol tuşlarınız yeniden işlevsel olmalıdır.

Yöntem # 2: HP Hotkey Destek Sürücüsünü Yükleyin

Kısayol tuşlarınız hala düzgün çalışmıyorsa, HP Web sitesinde belirli sürücü dosyalarını arayın: HP Hotkey Service ve HP Hotkey Service UWP.

Bilgisayarınız için doğru sürücüyü bulmak için, cihazınızın tam modelini bulmanız gerekir. Model numarası kasanızın herhangi bir yerinde yazılı değilse, bunu sistem bilgilerinizde kolayca bulabilirsiniz.

Windows arama kutusuna Sistem yazmanız yeterlidir. Ardından Aç’a tıklayın ve model numaranızı bulun.

Bilgisayarınızın model numarasını bulduğunuzda, ihtiyacınız olan sürücüyü bulmak için HP Destek Web Sitesine gidin . Ürününüzü tanımlamak için aşağı kaydırın ve model numaranızı girin. Ardından Yazılım, Sürücüler ve Bellenim sekmesine tıklayın. Bu, cihazınızla uyumlu bir sürücü listesi getirecektir.

Yazılım Çözümlerine tıklayın . Arayın HP Hotkey Destek ve tıklama İndir . Yazılımı yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Dosya kurulumu tamamlandığında, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve kısayol tuşlarınız tekrar çalışıyor olmalıdır.

Hotkey Desteğini İndirmemem için Herhangi Bir Sebep Var mı?

Bazı kullanıcılar, HP Çerçeve Desteği ve Kısayol Tuşu Desteği yazılımını bilgisayarlarıyla birlikte gelen bloatware veya gereksiz yazılımlar olarak düşünür ve bundan kurtulmak isteyebilir. HP, yaparsanız sisteminiz düzgün çalışmayabileceğinden bu sürücülerin kaldırılmasını tavsiye etmez. HP destek yazılımının aygıtınızı yavaşlattığını düşünüyorsanız, başlangıçta açılmasını engellemeyi seçebilirsiniz. Bu şekilde, ihtiyacınız olduğunda hala kullanılabilir.

Başlangıç ​​ayarlarını şu şekilde değiştirebilirsiniz:

 1. Tür Hizmetler Windows arama çubuğuna ve tıklama içine
 2. HP Hotkey UWP Hizmetini bulun ve sağ tıklayın .
 3. Özellikler’i tıklayın .
 4. Başlangıç ​​Türü açılır menüsünde Devre Dışı öğesini seçin .

Kısayol Tuşu Desteğini devre dışı bıraktıysanız ancak daha sonra tekrar açmak isterseniz, 1-2. Adımları izleyin, ardından HP Hotkey UWP Hizmeti’ne sağ tıklayın ve Başlat’a tıklayın .

HP Kısayol Tuşu Hata Mesajları için Kolay Bir Düzeltme

Kısayol tuşlarınız aniden çalışmayı durdurduysa veya HP Kısayol Tuşu Desteği veya HP Kısayol Tuşu UWP Hizmeti hatalarını görüyorsanız, uygun sürücülerin indirilmesi, kısayol tuşlarınızı yalnızca birkaç dakika içinde tekrar çalışır duruma getirmelidir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli